Єгор Соболєв
Єгор Соболєв вважає Юрія Луценка неприйнятним на посаді генпрокурора

Призначати чергового друга президента на посаду генпрокурора є великою помилкою. Два попередніх друга (Ярема та Шокін – ред.) продемонструвати, що вони діють за старим правилом: «Друзям все, а ворогам закон». Таку думку кореспонденту видання Інформаційний Акцент висловив народний депутат від фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв, коментуючи висування кандидатури Юрія Луценка на посаду генпрокурора.

За словами нардепа, Луценко на посаді генерального прокурора є неприйнятним для України.

«Луценко є лідером президентської фракції. Як на мене, це про все говорить. Він не може бути генпрокурором, бо, перебуваючи на цій посаді, він діятиме в інтересах однієї людини. Проте я думаю, що у президента насправді є інший план – призначити на посаду очільника ГПУ Василя Грицака, а висування Луценка є лише політичним маневром», – наголосив депутат.

Соболєв додав, що парламентарії вже запропонували та розробили законопроект, який дає право довіреній незалежній комісії обирати генерального прокурора.

«Ця комісія буде складатися з експертів та громадських активістів, які через процедури відкритих конкурсів під телекамери проводитимуть співбесіди. Потім вони запропонували би трьох найсильніших кандидатів президенту. І вже глава держави разом із парламентом вибрали би генпрокурора. Ми розуміємо, що без тиску людей ця ідея буде заблокована. Президент має найбільшу фракцію, найбільший вплив на парламент, тому ми просили людей знову зібратися на вулиці та вимагати від парламенту потрібних для суспільства, а не для окремих клептократів, рішень», – пояснив політик.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ