Микола Капітоненко
Микола Капітоненко

«Не думаю, що призначення двох українок в уряд Канади матиме якесь серйозне значення чи наслідки для України, адже є політика уряду Канади, яку міністри змушені реалізовувати». Так прокоментував кореспондентові видання Інформаційний Акцент перспективи для України призначення двох українок на міністерські посади у канадському уряді політолог-міжнародник, виконавчий директор Центру дослідження міжнародних відносин Микола Капітоненко.

На думку експерта, не варто називати міністрів українцями, адже вони все ж таки канадці, хоч і українського походження. «Можливо, вони трохи краще ставляться до України, ніж інші члени уряду, але їхня робота визначатиметься не особистими поглядами і вподобаннями, а загальною державною політикою. Звичайно, якась можливість для лобіювання українських інтересів з’явиться, але я би не був надто оптимістичний із цього приводу».

За словами Капітоненка, Канада й так надає українській державі достатню допомогу, і це не та країна, в якій потрібно посилювати зацікавленість: «Гадаю, що той високий рівень підтримки, яку Канада надавала нам за попереднього уряду, він залишиться і за нинішнього. Такі дії пов’язані не стільки з особистостями конкретних міністрів, скільки з державною політикою».

Коментуючи можливе послаблення санкцій проти Росії з боку Канади, керівник Центру дослідження міжнародних відносин підкреслив, що санкції є консолідованою позицією західних держав. Тому одноосібних дій не буде. «Те, що канадська позиція щодо Росії може стати більш лояльною – це можливо, але знову таки – це пов’язано не тільки з особою нового прем’єр-міністра, скільки з динамікою самого конфлікту. Але я думаю, що це не стоїть на порядку денному вже зараз, і найбільш ймовірно, позиція щодо Росії залишаться в такому ж самому режимі, як і була», – наголосив експерт.

Нагадаємо, за результатами виборів у Канаді, які відбулися 19 жовтня, понад 10 депутатів українського походження пройшли до парламенту від Ліберальної партії. Двоє з них, Христя Фріланд та Мері-Енн Міхичук, стали міністрами нового уряду Джастіна Трюдо.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ