В Україні стартував осінній призов
В Україні стартував осінній призов

З 1 жовтня в Україні починається осінній призов на строкову військову службу. Відповідне розпорядження було ухвалено Кабінетом міністрів.

Чисельність людей, які підлягають призову на строкову військову службу в жовтні-листопаді 2015 року, становить 11 тисяч 6 осіб. Планується, що до Збройних сил буде направлено 5 тисяч 206 громадян, до Нацгвардії – 5 тисяч, а до Держспецтрансслужби – 800.

Строк служби в Збройних силах України змінено: призовники служитимуть 1,5 року, з вищою освітою – 1 рік. Про це повідомив спікер Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов. За його словами, щодо призовної кампанії не буде жодних нововведень. «Вона проходитиме як і в минулі роки», – сказав він.

Крім того, військовослужбовці строкової служби не будуть направлені в зону антитерористичної операції. «Принципова позиція – всі військовослужбовці строкової служби не будуть направлятися в зону проведення АТО», – зазначив він.

Нагадаємо, 1 квітня 2015 року після майже півторарічної перерви в Україні поновили призов на строкову військову службу. Призовниками є придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку (досі – 25-річного віку) і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу. Ще в травні президент України Петро Порошенко запевнив, що призовників не направлятимуть в зону проведення АТО.

Читайте: Попри збільшення кількості контрактників, ЗСУ не відмовляться від призову

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ