Виплати
Дані одержувачів соцдпомоги перевіряють через аналіз баз даних

Органи соцзахисту спільно з правоохоронцями проводять перевірку всіх соцвиплат. Лише через псевдопереселенців втрати щороку складають 6-12 млрд. грн. Про це в інтерв’ю ЛігаБізнесІнформ повідомив міністр соціальної політики Павло Розенко.

З його слів, перевірка достовірності даних одержувачів содпомоги проводиться регулярно, як у Пенсійному фонді, так і за іншими виплатами: через аналіз баз даних, і з використанням механізмів перереєстрації.

Розенко зауважив, що з 4,8 млн. українських сімей, які користувалися пільгами на оплату житлово-комунальних послуг після введення нових правил, перевірок та перереєстрації «відсіяли» 1,3 млн. родин-шахраїв, «мертві душі» та тих, хто втратив право на державну допомогу. Нині такі пільги отримують 3,5 млн. сімей.

Наразі перевіряють виплати 350 тисячам переселенців. За фактами організації злочинних схем із оформлення виплат псевдопереселенцям відкрито вже понад 30 кримінальних проваджень щодо чиновників.

Зазначимо, минулого року виплату пенсій припинили близько 22 тисячам осіб, які померли. А враховуючи демографічну ситуацію, попередній рівень смертності в Донецькій і Луганській областях, то припинень виплати пенсій у зв’язку зі смертю повинно бути як мінімум 70-80 тис. осіб.

Читайте: Вимушених переселенців можуть залишити без соцвиплат через шахрайство

БЕЗ КОМЕНТАРІВ