Психолог пояснив, що потрібно робити, аби відчувати себе щасливим
Психолог пояснив, що потрібно робити, аби відчувати себе щасливим

Психологи дали 10 порад для тих, хто прагне бути по-справжньому щасливим.

  1. Не бійтеся бути щасливими. Фахівці зауважують, що більшість людей живе в сім’ях, де не прийнято отримувати задоволення від життя, не прийнято говорити, що у тебе все добре. Багато хто просто боїться отримувати задоволення від життя і пов’язуємо це з чимось хибним.
  2. Годі жаліти себе. Інша «фішка» − культ страждання: «Нам легше страждати, ніж жити щасливо. Здорова людина або приймає ситуацію, або змінює її. Невротик не приймає і не змінює. Взяти, наприклад, фізичну хворобу, яка реально не дає отримувати задоволення від життя. Але здорові люди лікуються, а невротики хочуть хворіти, тому що отримують привід себе жаліти. Люди готові померти на дорозі, тому що лікуватися – це хотіти жити і отримувати задоволення».
  3. Відокремлюйте реальні проблеми від вигаданих. За словами фахівця, невротик від здорової людини відрізняється тим, що здоровий переживає реальні проблеми, а невротик уявні. У деяких це перетворюється на хобі − вигадати собі проблему і страждати від неї весь день.
  4. Не намагайтеся допомогти всім навколо. Експерт наголосив, що бажання допомагати іншим у нас виникає через те, що ви не вірите, що вас можуть любити просто так. Через допомогу іншим ви намагаєтеся підняти власну самооцінку. Тому, якщо вас не просять, краще не чіпайте руками людей. Варто зосередитися на тих, кому дійсно потрібна допомога.
  5. Не говоріть, коли вас не питають. «Коли ви відповідаєте на питання, яких вам не задають, то видаєте свою тривожність. Іду я якось з дівчиною повз огидний магазин з назвою «Гардероб» і вона каже: «Яке гарне плаття», а через хвилину мого мовчання: «Я знала, що ти не чоловік». Вона, до речі, стовідсоткова жінка. Але якби вона попросила купити, я б купив, а якщо ви в таких ситуаціях тут же біжите в касу – ви невпевнена в собі людина».
  6. Відокремлюйте любов від залежності. Психолог підкреслив, що люди ніколи не кидають те, що вони люблять: «Взяти, наприклад, куріння. Я курив 37 років, а останні 10 по три пачки на день. Один раз кинув на годину сорок, коли лікар сказав, що мені скоро капець. Я перестав курити, коли сказав собі, що я не люблю сигарети, просто у мене від них залежність. Невротики не можуть відрізнити залежність від любові».
  7. Рутина – це не завжди погано. «Я займаюся рутиною (читаю лекції) 35 років і відчуваю себе чудово, тому що я консервативна людина. Пам’ятайте, що Рабинович запитав у в’язня: «Що ви ходите по камері, думаєте, ви не сидите?». Невротики не можуть спокійно жити, постійно носяться, бояться щось не встигнути, отримують п’яту освіта. Коли з’являється можливість нічого не робити, їм стає дискомфортно», – розповів фахівець.
  8. Змінюйте себе, а не інших. За словами психолога, це, в першу чергу, стосується виховання дітей. Він закликав усвідомлювати, що ми не можемо щось робити з дітьми, не роблячи нічого з собою. В такому разі вони не сприймають ваші слова, вони сприймають, що ви робите і як поводитесь з іншими.
  9. Ставтесь до критики простіше. «Згадайте, як ви сидите в метро, і заходить бабуся. Вагон дивиться на вас з ненавистю, і ви катапультою вилітаєте з місця. Чому ви це робите, адже бабуся не просить вас поступитися? Тут справа в низькій самооцінці і страху заочного засудження. Якщо старенька попросить, звичайно, можна і поступитися, але вона ж не просить. Поекспериментуйте і не вставайте, якщо не хочете. Що б не говорили – що ви безсовісний, що такого лайна в житті не зустрічали, не реагуйте. З часом ви зрозумієте, що чужу оцінку можна ігнорувати», – радять фахівці.
  10. Робіть тільки те, що хочеться. Тут психолог знову наводить приклад із дітьми – коли ви граєте з ними, тому що так треба, мовляв, я ж хороша людина, отже, повинна гратися: «Припиніть це. Грайте, коли хочете, а коли не хочете – не грайте. Діти теж відчувають, коли вам не цікаво, а почуття провини це не любов. Займайтеся дітьми, коли хочеться і скільки хочеться. У вас і так купа обов’язків».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ