putin-surkov
На Суркова поширюються санкції, тож він не може отримати візу в будь-яку країну ЄС

Присутність на переговорах «нормандської четвірки» в Берліні помічника президента РФ Владіміра Путіна Владіслава Суркова викликала обурення журналістів німецького видання Bild.

Оглядачі назвали Суркова «путінським катом» та нагадали, що він із березня 2014 року перебуває в чорному списку Євросоюзу в зв’язку з діями Росії в Україні. Тож він не має права в’їжджати на територію ЄС.

Саме він нелегально просував процес «зросійщення» влади в Криму і стояв за так званим референдумом. Без нього не було б і жодного «відокремлення», нагадує німецьке видання. Крім того, згідно з інсайдерською інформацією, Сурков організовує російську агресію на Донбасі.

Він «не міг отримати візу в будь-яку країну ЄС, причому винятком не стають навіть дипломатичні місії, крім зустрічей ООН і ОБСЄ. Але зустріч, що відбулася 20 жовтня, такою не була.

Суркова довелося терпіти тільки тому, що «він приїхав з Путіним, і єдиною альтернативою було розвернути Путіна назад, про що російський лідер чудово знав, підкреслює видання.

Своєю чергою, прес-секретар уряду Німеччини Штеффен Зайберт пояснив, що, згідно з правилами Європейського Союзу, заради участі Суркова у зустрічі в Берліні подали окрему заявку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ