Путін
Глава Кремля вже давно використовує в Старій Європі свою відточену зброю, вважає італійський журналіст

Генерали НАТО, які з польської бази Редзикове вдивляються в обрій зі словами, що готові стріляти, якщо Москва вирішить атакувати Естонію, ще не зрозуміли: Путін, не зробивши жодного пострілу, вже ввійшов у Європу. Про це пише Чезаре Мартінетті в італійській La Stampa.

«Путін уже серед нас – в регіональній раді Венето, наприклад, яка оголосила себе суб’єктом зовнішньої політики і визнала Крим, що став російським два роки тому внаслідок першого з 1989 року несподіваного маневру в радянському стилі», – пише автор статті.

«Путін забезпечує щедре фінансування партії Марін Ле Пен, надає підтримку крайнім правим в Австрії, які в результаті недільних виборів можуть очолити Республіку. Він побічно або прямо підтримує всі антисистемні рухи в ЄС, від Орбана в Угорщині до іспанців з партії «Подемос» і німців з «Альтернативи для Німеччини». Владімір Путін, – підкреслює кореспондент, – став світовим лідером XXI століття не тільки правих, але й лівих».

Рішення регіональної ради Венето автор статті називає провокацією з метою скасування санкцій: згідно зі статистичними даними Cgia (Местре, регіон Венето), Генеральної конфедерації італійських кустарних промислів і ремесел, санкції призвели до втрати 3,6 млрд. євро через падіння експорту. Значна частина економічного співтовариства не розуміє причин такого ідеологічного озлоблення останніх двох років з боку американців, жителів Балтії та поляків. Вони не переймаються історичною і символічною долею України, яка отримала другий ляпас від Європи, коли Голландія сказала «ні» Угоді про асоціацію між ЄС і Києвом. І якщо тиск Венето вочевидь виправданий (багато хто у Франції та Німеччині дотримується такої ж думки), то у зовнішній політиці ситуація набагато складніша, йдеться в статті.

Знову набирає обертів пропагандистська війна. Глава Кремля вже давно використовує в Старій Європі відточену зброю: досить заглянути на сайт it.sputniknews.com, де з приводу голосування у Венето написано: «Це тільки початок».

Цій же меті слугувала зустріч на Кубі Папи Франциска і патріарха Кірілла. І тепер у багатьох ультраконсервативних католицьких колах, у Франції та й в Італії на Путіна дивляться як на захисника християнства і справжнього лідера, альтернативного «диктатурі» ЄС. Незрозуміло, чи усвідомлюють члени партії «Ліга Півночі» у Венето, що їхнє рішення значно ускладнює гру, підсумовує журналіст.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, регіональна рада Венето – північно-східного регіону Італії з центром у Венеції – 18 травня підтримала резолюцію щодо визнання окупованого українського Криму частиною РФ та з закликом до італійського уряду скасувати санкції проти Росії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ