Владімір Путін
Путін припустив, що були домовленості між Туреччиною та США щодо російського СУ-24

Президент РФ Владімір Путін  підозрює Туреччину та США у змові щодо ситуації із збитим російським літаком Су-24. Також господар Кремля грубо висловився на адресу Анкари, припустивши, що остання збила російський літак в результаті «розміну» з США. Про це він сказав під час прес-конференції 17 грудня, пише Newsru.com.

«Можна уявити, що на якомусь рівні були домовленості про те, що «ми тут навернемо російський літак, а ви закрийте очі, що ми зайдемо на територію Іраку і окупуємо її». Я не знаю, може, такий розмін був», – сказав Путін. «Якщо хтось в турецькому керівництві вирішив лизнути американців в одне місце – не знаю, чи правильно вони вчинили», – сказав Путін.

Господар Кремля також заявив, що не бачить перспективи налагодити відносини з Туреччиною. «Якщо б це був нещасний випадок, то одразу б зняли трубку і пояснили. А то побігли: «Нас ображають». Та хто вас ображає», – сказав Путін та наголосив, що його найбільше зачепило те, що йому ніхто не подзвонив і не пояснив те, що відбувається. «Невже важко було попередньо зняти трубку <…> якби хтось нам хоча б сказав: «тут наші інтереси. Просимо не носити удар». Ніхто ж нічого не сказав», – обурився російський президент.

Як відомо, Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан заявляв, що телефонував Путіну в день, коли був збитий Су-24, але той не відповів на дзвінок. Прес-секретар Путіна також зазначав, що дзвінок від Ердоґана був через 7-8 годин після інциденту, але розмова так і не відбулася.

Нагадаємо, 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак перед тим, як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак упав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

Після цього інциденту відносини між Анкарою та Москвою значно погіршились. 28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами.  З 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до країни. Також РФ готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Анкарою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ