Путін дозволив кримчанам не платити кредити українським банкам
Путін підписав закон про порядок погашення заборгованостей мешканців окупованого росіянами Криму

Президент РФ Владімір Путін підписав закон про порядок погашення заборгованостей мешканців окупованого росіянами Криму й Севастополя перед українськими кредитними організаціями. Верхня палата Держдуми схвалила закон 25 грудня 2015 року, передає Інтерфакс-Україна.

Дія закону поширюється на заборгованість фізичних осіб й індивідуальних підприємців перед банками, щодо яких Нацбанк України ухвалив рішення про припинення їхньої діяльності на території Криму й Севастополя.

Закон передбачає, що розмір заборгованості громадян визначається станом на 18 березня 2014 року та зменшується на величину коштів, сплачених позичальниками після цієї дати. При цьому відсотки й затримки за користування позиковими коштами після 18 березня 2014 року при обчисленні суми боргу не враховуватимуться.

Виплата боргу здійснюватиметься в рублях. Якщо кредит було видано в іншій валюті, заборгованість перераховується за курсом на 18 березня 2014 року.

Закон встановлює, що позичальники сплачують свої борги особам, які мають право вимагати погашення заборгованості. Йдеться про банки та некредитні організації, створені відповідно до російського законодавства, які придбали права вимоги за кредитними договорами.

Особи, які мають право на стягнення заборгованості, за наявності суперечки з боржником зобов’язані звернутися до російського Фонду захисту вкладників (дочірня структура Агенції зі страхування внесків) із заявою про врегулювання розбіжностей. Звернутися до суду з вимогою про стягнення заборгованості вони можуть тільки за наявності письмової згоди позичальника.

Згідно з документом, кошти, що виплачуються громадянами в рахунок погашення боргу, накопичуватимуться на окремому банківському рахунку, відкритому «Фондом захисту вкладників». На ці кошти не може бути звернено стягнення або накладено арешт. Фонд, у свою чергу, погашає заборгованість у повному обсязі після перерахування громадянином всієї суми коштів.

У законі також визначено порядок позасудового врегулювання суперечок між боржниками, банками та особами, які мають право вимагати погашення заборгованості. Цей механізм передбачає право позичальника просити про відтермінування виплат, яке може бути надане не більше ніж на 24 місяці.

Нагадаємо, 6 травня серпня 2014 року Національний банк України зобов’язав банки призупинити здійснення всіх видів фінансових операцій в Криму, у зв’язку з чим банкіри закрили свої підрозділи в автономії та перевели клієнтів на материкову частину України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ