Меркель і Обама дали спільну прес-конференцію під час візиту американського лідера до Німеччини
Меркель і Обама дали спільну прес-конференцію під час візиту американського лідера до Німеччини

Президент США Барак Обама та канцлер Німеччини Анґела Меркель обговорили ситуацію в Україні. Вони заявили, що підтримують Мінські домовленості, покликані врегулювати конфлікт на Донбасі, та закликали сторони конфлікту якомога швидше реалізувати передбачені документом кроки, передає Deutsche Welle.

«Санкції щодо Росії можуть і повинні бути скасовані тільки, якщо Росія повністю виконає свої зобов’язання в рамках Мінських угод», – заявив Обама.

Він також закликав новий український уряд не сходити зі шляху економічних, політичних та енергетичних реформ в країні.

Меркель, у свою чергу, наголосила на тому, що перемир’я на Сході України нестабільне, тому США і Німеччина здійснюватимуть спільні кроки для вирішення цієї проблеми.

Нагадаємо, як вже неодноразово попереджала президента Росії Владіміра Путіна світова спільнота, санкції буде продовжено доти, доки російські війська лишатимуться на території окремих районів Донецької та Луганської областей й доки тимчасово окупований півострів Крим не буде повернуто під юрисдикцію України. У випадку проведення фейкових «місцевих виборів» чи «референдумів» на Донбасі, або ж відновлення росіянами бойових дій санкції буде значно посилено.

Як відомо, американський президент з робочими візитами подорожує світом. Німеччина стала останнім пунктом шестиденної закордонної подорожі глави Білого дому.

Попереднім пунктом візиту Обами була Велика Британія. Там він закликав громадян не голосувати на референдумі за вихід із ЄС і попередив, що в разі послаблення відносин з Євросоюзом Британія може втратити торговий контракт із США.

Читайте: У Кремлі вигадали, як оминути міжнародні санкції?

БЕЗ КОМЕНТАРІВ