Путін нафта
Кремль мріє про монополію на ринку «чорного золота»

Росія взяла на себе ініціативу з формування нового нафтового картелю на чолі з Москвою, під контролем якого може опинитися майже три чверті обсягів світового видобутку нафти.

На думку експертів, поява картелю ROPEC (Росія і країни ОПЕК), може призвести до геополітичної катастрофи. Про це пише американське видання Busines Insider.

Зустріч між Росією, Катаром, Саудівською Аравією і Венесуелою 16 лютого стала першим кроком. Наступна зустріч відбудеться в середині березня, з ширшим колом учасників. Якщо РФ вдасться досягти консенсусу, вона зміцнить свої позиції, йдеться в статті.

На тлі погіршення відносин Саудівської Аравії та США Росії вдалося переконати Ер-Ріяд піти на заморожування обсягів видобутку нафти, вважають автори. Саудівської Аравії, чиї відносини з Вашингтоном охололи після укладення ядерної угоди з Іраном, довелося шукати нового союзника для захисту своїх інтересів в Перській затоці, з огляду на загрози Ер-Ріяду з боку «Ісламської держави» та Ірану.

Хоча Кремль і Саудівська Аравія стоять на протилежних позиціях в питанні сирійського врегулювання, зниження цін на нафту стало зручним моментом для Москви, щоб укласти союз з Ер-Ріядом, вважає видання.

Якщо Москві також вдасться домовитися з Іраном і Іраком, то РФ може стати  неформальним лідером головних нафтовидобувних країн, на які припадає майже 73% світових запасів чорного золота.

Крім цього, РФ просуває ідею відмови від розрахунків у нафтодоларах. Її мета — домовитися з різними країнами про розрахунки за нафту в місцевих валютах.

У разі створення ROPEC ймовірність відмови від нафтодоларів зросте, а новий «картель найбільших нафтовидобувних країн світу на чолі з Росією порушить поточний баланс сил», резюмують автори публікації.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ