Ердоґан
Збивши російський літак, Ердоґан зробив фатальну помилку, вважає експерт з Близького Сходу Абдель Моталеб Хуссейні

Збивши російський літак, Ердоґан зробив фатальну помилку, яку Путін швидко оберне собі на користь. Такої думки дотримується експерт з Близького Сходу Абдель Моталеб Хуссейні. Про це він сказав в інтерв’ю німецькому журналу Focus.

Туреччина на Близькому Сході «втрачає свій вплив, зокрема, через зближення Росії та Ірану. Та більше того, НАТО навряд чи піде на відкриту конфронтацію з Росією через Ердоґана, незважаючи на те, що Туреччина – член Альянсу. Загалом, якщо говорити чесно, Ердоґан, збивши літак, зробив ведмежу послугу і собі, і міжнародній боротьбі з «ІДІЛ», – вважає Хуссейні.

Крім того, Путін може спробувати «демонтувати» владу Ердоґана в самій Туреччині, припускає Хуссейні: «Він серйозно насолить Ердоґану, якщо почне підтримувати курдів, які проживають у Туреччині, в їхньому прагненні отримати автономію. У крайньому випадку він міг би почати постачати озброєння Робітничій партії Курдистану і створити величезні проблеми для турецького уряду».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент з бомбардувальником Су-24 ВКС РФ.

Нагадаємо, 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

У свою чергу, російський президент Путін оригінально відреагував на знищення російського військового літака у повітряному просторі Туреччини. Зокрема, на зустрічі з йорданським королем Абдаллою II хазяїн Кремля назвав за це Туреччину «пособником терористів».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ