Путін
Аналітики прокоментували рішення Путіна про «закон про російську націю»

Аналітики із центру Stratfor пояснили, навіщо насправді Президенту РФ Владіміру Путін знадобився «закон про російську націю».

Автори зауважили, що Путін упродовж усього свого майже 17-річного правління шукав загальну нитку, яка би зв’язала всіх і придушила інакомислення, спрямоване проти нього. На думку аналітиків, нещодавня ініціатива про створення закону про російську націю була реалізована у критичний для Путіна момент, коли він зіткнувся зі дедалі більшим внутрішнім тиском та ескалацією проблем за кордоном.

«Юне покоління ділиться на три табори: ліберали, політично апатичні та ультра-націоналісти. Останній табір є анти-мусульманським і виступає за гіперагресивну зовнішню політику. І серед усіх вікових груп класові відмінності посилюються на тлі дедалі більшої бідності, спричиненої тривалим економічним спадом. Це теж підриває владу Путіна, який спирається на обіцянки економічного процвітання. Революція і пат в Україні також поставили під сумнів обіцянку президента з приводу збільшення глобального впливу», − ідеться у статті.

Експерти наголосили, що російська влада чудово розуміє це розділення і стає все більш параноїдальною щодо опору і нестабільності. Зокрема, уряд ухвалив закони, що забороняють протести або виступи з критикою уряду.

«І все це відбувається напередодні 99-ї річниці більшовицького перевороту, яка настане вже через тиждень. Рада безпеки вже гарячково готується до столітньої річниці в наступному році і створила центр з розробки схваленої історичної розповіді, якої будуть дотримуватися засоби масової інформації та школи. Ця офіційна історія, ймовірно, замне повалення царя і підкреслить стабільність радянської системи, яка послідувала за вбивством царської сім’ї», − зазначає Stratfor.

Крім того, автори підкреслили, що після провальної спроби запобігти революції в Україні, Кремль зробив Крим джерелом гордості для російського народу і підкріпив це почуття анексією півострова.

У підсумку аналітики зауважили, що Путіну стало особливо важко підтримувати єдність під виглядом патріотизму і відродженої Холодної війни. Тим більше, що агресія Кремля швидко виснажує фінансові резерви Росії, підриває військові та політичні ресурси.

«Більше того, патріотизм має свої підйоми і спади і, врешті-решт, не може подолати набагато більш глибокі проблеми, з якими російські громадяни стикаються щодня. Путін, як і царі, і партійні діячі до нього, буде продовжувати спроби визначення та об’єднання нації», − пояснили автори.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ