Путін хоче укласти угоду з Обамою – Україна в обмін на Туреччину
Путін хоче укласти угоду з Обамою – Україна в обмін на Туреччину

Господар Кремля Владімір Путін хоче встигнути до завершення терміну президентства Барака Обами укласти з ним угоду щодо України. Зокрема, Путін воліє домогтися, щоби США відступили від України, тоді Росія припинить загравати з Туреччиною. Про це пише оглядач британського видання The Times.

Москва впевнена, що Вашинґтон радше зацікавлений в утриманні Туреччини в НАТО, ніж у продовженні конфлікту через анексію Криму, вважає автор.

У свою чергу, європейці явно більше хочуть збереження міграційної угоди з Анкарою, ніж вступу України в ЄС.

Кремль при цьому не виключає перемоги на президентських виборах кандидата від демократів Гілларі Клінтон, і він дуже зацікавлений у такій угоді, йдеться в статті.

«Можливо, Обама не буде досить зацікавлений у такому компромісі, його час іде швидко», –  пише журналіст і додає, що Путін про це добре знає.

«Хіба не Рональд Рейган ефективно використав його невдалий період, ведучи діалог із Міхаілом Горбачовим, що заклало основу для завершення холодної війни?», – зазначає автор статті.

Бойз вважає, що в Обами – слабкі позиції в зовнішній політиці.

«Перші роки перебування на посаді були присвячені тому принципу, що бездіяльність була менш шкідливою за дії. І тому він не вторгався в Сирію й не дуже був обтяжений Лівією. Він залишив Ірак, повернувся в Ірак і провів більшу частину цього часу, намагаючись розібратися, хто друзі Америки, а хто – смертельні вороги», – пише він.

На думку автора статті, Обама хотів, щоб його оцінили за веденням воєн, у яких він не воював. У результаті ніхто вже не впевнений, чи є США найбільшою військовою силою у світі, і чи не втратили вони волю до боротьби.

Зараз, продовжує автор, Японія та Південна Корея, які є основними союзниками Штатів, не почуваються безпечно.

«Є всі шанси того, що авторитарний Китай як найбільша економіка світу буде в пошані у майбутнього американського президента. Що це значить для сусідів Китаю, або для стабільності морів?», – пише журналіст.

Він зазначає, що «відкриття» Куби було затьмарено небажанням братів Кастро ділитися владою. Для збереження угоди з Іраном Обама був готовий піти на все, Тегеран тепер підтримує президента Сирії Башара Асада та відкрив для Росії свої авіабази.

«Обамі настав час прокинутися та подивитися, що він зробив: нову військову вісь на Близькому Сході, скріплену презирством до Вашинґтона», – резюмує оглдач.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ