Путін
Подейкують, що Путін підтримує противників Угоди про асоціацію України з ЄС фінансово, проте будь-яких доказів цього немає

6 квітня в Нідерландах відбудеться референдум про Асоціацію України з Євросоюзом. І якщо більша частина голландців проголосує на ньому проти, готову Угоду про асоціацію України з ЄС може бути поставлено під сумнів, адже вона має бути ратифікована усіма 28 державами ЄС, пише політичний оглядач австрійської газети Die Presse Ґельмут Ґетцель.

Хоча парламент Нідерландів вже проголосував за угоду, як здається, проти асоціації проголосує більшість громадян країни, вважає автор.

Згідно з опитуваннями, 57% голландців не хочуть, щоб «Євросоюз зробив Україну привілейованим партнером в галузі торгівлі та безпеки».

До того ж, більшість противників укладення угоди, які скептично ставляться до ідеї єдиної Європи взагалі, бояться, що «договір з Києвом коштуватиме голландським платникам податків великих витрат, призведе до погіршення відносин з Росією, а також може стати першим кроком до прийому України в ЄС».

Наголошують, що у разі схвалення угоди Україна «отримала би такий самий статус, який тепер мають Швейцарія і Норвегія – не члени ЄС», а Євросоюз «розширив би сферу свого впливу аж до кордонів Росії», йдеться в статті.

Все це, коментує Ґетцель, «не до вподоби президенту Росії Владіміру Путіну, який протягом кількох останніх років намагається зірвати підписання. І тому він сподівається, що цю роботу візьмуть на себе голландці».

«Якщо проголосують проти, Путіну залишиться лише відкрити пляшку з шампанським», – каже про референдум глава голландського МЗС Берт Кундерс.

У країні ходять чутки про те, що Путін підтримує противників Угоди про асоціацію України з ЄС фінансово. Проте конкретних доказів цього немає, наголошує кореспондент.

У Нідерландах, визнає автор статті, є «чимало відомих людей, які виступають категорично проти Асоціації».

Приміром, письменник Леон де Вінтер пояснив в авторській колонці в газеті de Telegraaf свою позицію тим, що нібито «договір включає в себе, з-поміж іншого, військовий компонент». «І тому він є провокацією проти Росії. Він становить загрозу миру в Європі», – переконаний Де Вінтер.

Такої самої думки дотримуються науковець Тьєррі Боде і журналіст Ян Роос, які, до речі, є головними організаторами майбутнього референдуму. Саме їхній фонд Geenpeil спільно з популярним сатиричним веб-сайтом Geen Stijl зібрали майже 428 тис. підписів на підтримку проведення референдуму, хоча для цього вистачило б і 300 тисяч.

Нагадаємо, 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбудеться консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Читайте: Україна має шанси 50 на 50 на референдумі в Голландії

БЕЗ КОМЕНТАРІВ