Микола Давидюк
Микола Давидюк

Росія любить давати обіцянки і не виконувати – це перша причина того, що вони не хочуть чергової зустрічі в Нормандському форматі. З усіх обіцянок, які давав Путін, він жодної не виконав, навпаки, бачимо загострення бойових дій. Про це виданню Інформаційний Акцент сказав директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

За словами експерта, Путін очікував, що Європа зніме санкції, або хоча б їх послабить, тому на це витратив дуже багато сил та коштів.

«Саме через це Путін не готовий до такого раунду переговорів, йому простіше говорити про Мінські домовленості, нічого там не робити і просто затягувати час. Для нього найвигідніша ситуація – замороження конфлікту на сході України. Друга проблема полягає в тому, що він немає зараз достатньо коштів для того, щоб підтримувати економіку Росії, немає коштів на модернізацію інфраструктури та на серйозну політичну діяльність за кордоном. Тому президент Росії буде шукати різні шляхи виходу із ситуації», – каже експерт.

Проте найбільше всього, на думку політолога, такими заявами російський президент хоче просто потягнути час та вибити якісь поступки з лідерів ЄС: «Хоча це насправді може бути просто політичною маніпуляцією з боку Росії, заробляння якихось балів або загравання з певними європейськими політиками».

Нагадаємо, керівник Адміністрації Президента РФ Сергєй Іванов та прес-секретар президента Дмітрій Пєсков зробили низку заяв щодо недієздатності «нормандського формату» і необхідності перенести зустріч лідерів «нормандської четвірки» Петра Порошенка, Франсуа Олланда, Владіміра Путіна та Анґели Меркель, яку заплановано на початок липня.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ