«Містраль»
Франція поверне Росії за «Містралі» менш ніж 1 млрд євро

Сума, яку Франція поверне Росії після розірвання контракту щодо постачання вертольотоносців «Містраль», буде меншою за 1 млрд євро. Про це заявив міністр фінансів Франції Мішель Сапен, повідомляє Європейська правда з посиланням на Le Figaro.

За словами урядовця, інформація про те, що Франція виплатить Росії 2 млрд євро, є газетною качкою. Як наголосив Сапен, сума становитиме «менш як один мільярд». «Усі цифри будуть повністю прозорі, нам потрібна прозорість, – зауважив міністр. Ви матимете всі дані, передані парламентарям (парламент Франції розгляне угоду з РФ про розірвання контрактів щодо «Містралів» 14 вересня, – ред.)».

Текст угоди між РФ та Францією щодо припинення контракту на постачання двох вертольотоносців класу «Містраль» французький уряд ухвалить до кінця серпня.

Раніше російські ЗМІ повідомили, що Франція 5 серпня таємно перерахувала Росії 1,1 млрд євро за контрактом щодо постачання вертольотоносців «Містраль». При цьому офіційні речники Парижа стверджували, що повернуть Москві лише аванс, який становить 800 млн євро.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія і Франція домовилися щодо розриву контракту на постачання двох вертольотоносців типу «Містраль», кораблі залишаться у власності Франції.

Пізніше стало відомо, що не менш ніж десяток держав, зокрема, Єгипет і Саудівська Аравія, виявили бажання придбати два вертольотоносця типу «Містраль», побудованих у Франції для Росії. Окрім цих арабських країн, зацікавленість у вертольотоносцях виявили Сінґапур, Канада та Бразилія. На думку експертів, Канада видається найбільш придатним покупцем, оскільки кораблі будувалися в розрахунку на плавання в холодних водах.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ