На думку Аслунда, Путін хотів би бути не президентом, а царем
На думку Аслунда, Путін воліє бути не президентом, а царем

Старший науковий співробітник аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд зауважив, що російський президент Владімір Путін багато в чому перехитрив Захід.

Голос Америки цитує експерта, який зауважив, що 18 вересня на парламентських виборах путінська партія «Єдиная Росія» здобула найбільшу в історії більшість – достатню, щоби змінити конституцію країни. Відповідно, за низкою ознак, йому вдається обвести навколо пальця Захід як в Україні, так і в Сирії. Тим не менше, стабільність Росії не можна переоцінювати.

Автор зауважив, що минулого року роздрібні продажі впали на 10%, і ще на 5% цього року, таким чином продемонструвавши погіршення стандартів життя, хоча до серйозних громадянських протестів це не призвело. Щоправда, реальним джерелом нестабільності є конфлікт між російськими спецслужбами.

Із приходом до влади 2000 року Путін завжди був надзвичайно вірним до своїх старих друзів із КДБ і Санкт-Петербурга, але тепер все змінилося. Один за одним генерали КДБ втрачають свої високі посади, а на заміну їм приходять здебільшого 40-річні технократи, часто з різних спецслужб.

За словами Аслунда, усі ці зміни зайдуть значно дальше – із внесенням поправок до Конституції. Зокрема, посаду президента буде скасовано. Михаіл Горбачов, якого тепер осуджують, створив її в березні 1990 року, а нині ж сильна тенденція повернення до старих російських титулів. Оскільки титул царя привертатиме до себе занадто багато уваги, тому Путін може стати головою нової Державної ради, сформованої через злиття Ради безпеки і президентської адміністрації. Державна рада стане оновленим Політбюро. Як її голова Путін більше не буде обмежений будь-якими термінами при владі.

У підсумку нині Путін веде масштабний наступ як усередині країни, так і за її межами, але він може виявитися не таким непереможним, як здається на перший погляд.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ