Путін
Путін доручив уряду моніторити хід реалізації «антитерористичного закону»

Господар Кремля Владімір Путін підписав пакет резонансних антитерористичних законів, який викликав бурхливе обговорення і критику у російському суспільстві. Про це повідомив прес-секретар президента РФ Дмітрій Песков, пишуть РИА Новости.

«Разом з цим пакетом підписаний перелік доручень уряду щодо моніторингу ходу реалізації, імплементації цього закону з тим, щоби за необхідності мінімізувати можливі ризики, пов’язані з фінансовими витратами, з використанням вітчизняного обладнання для зберігання інформації тощо», – сказав Песков.

Нагадаємо, 24 червня Держдума РФ ухвалила в остаточному читанні документ, що вносить поправки в російське законодавство. Вони посилюють статті про екстремізм, тероризм, зменшують планку кримінальної відповідальності з 16 до 14 років, а також зобов’язують всіх операторів зв’язку зберігати листування користувачів і за необхідності надавати цю інформацію.

Також закон вводить новий склад злочину – міжнародний тероризм. Засудженим за нього загрожує від десяти років колонії до довічного ув’язнення.

Пакет цих поправок викликав критику з боку бізнесу, правозахисників і низки експертів. Зокрема, найбільші російські стільникові оператори – МТС, «Вимпелком», «Мегафон» і Tele2 – заявили, що ухвалення документа спричинить зростання тарифів для абонентів і падіння якості послуг зв’язку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ