Путін підписав скандальні закони, що посилюють відповідальність за тероризм

Путін
Путін доручив уряду моніторити хід реалізації «антитерористичного закону»

Господар Кремля Владімір Путін підписав пакет резонансних антитерористичних законів, який викликав бурхливе обговорення і критику у російському суспільстві. Про це повідомив прес-секретар президента РФ Дмітрій Песков, пишуть РИА Новости.

«Разом з цим пакетом підписаний перелік доручень уряду щодо моніторингу ходу реалізації, імплементації цього закону з тим, щоби за необхідності мінімізувати можливі ризики, пов’язані з фінансовими витратами, з використанням вітчизняного обладнання для зберігання інформації тощо», – сказав Песков.

Нагадаємо, 24 червня Держдума РФ ухвалила в остаточному читанні документ, що вносить поправки в російське законодавство. Вони посилюють статті про екстремізм, тероризм, зменшують планку кримінальної відповідальності з 16 до 14 років, а також зобов’язують всіх операторів зв’язку зберігати листування користувачів і за необхідності надавати цю інформацію.

Також закон вводить новий склад злочину – міжнародний тероризм. Засудженим за нього загрожує від десяти років колонії до довічного ув’язнення.

Пакет цих поправок викликав критику з боку бізнесу, правозахисників і низки експертів. Зокрема, найбільші російські стільникові оператори – МТС, «Вимпелком», «Мегафон» і Tele2 – заявили, що ухвалення документа спричинить зростання тарифів для абонентів і падіння якості послуг зв’язку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ