Путін
Путін збирається «захищати» Афганістан і Таджикистан

Лідер РФ Владімір Путін поділився своїм баченням масштабів російської участі в збройному врегулюванні проблеми «Ісламської держави Іраку і Леванту» (ІДІЛ). За його словами, зважаючи на «дуже серйозне становище» в Сирії, реакція Кремля та його підтримка своїх політичних партнерів у регіоні, а це, насамперед, режим Башара аль-Асада і курдські повстанці, також будуть не менш «серйозними». Окрім того, він закликав країни Заходу «відсунути в бік геополітичні амбіції» та визнати його права на втручання у цей конфлікт.

Як заявив Путін, виступаючи 15 вересня 2015 року на саміті Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) в Душанбе, передає NEWSru.ua, близький до нього Асад вже нібито готовий співпрацювати «у боротьбі із загрозою самій державності Сирії та в боротьбі з тероризмом» із «курдським ополченням», із «так званою поміркованою опозицією», із «іншими країнами регіону». Президент Росії заявив, що готовий взяти на себе посередницьку місію у справі налагодження контактів між всіма учасниками сирійського внутрішньополітичного процесу. Водночас, від підтримки Асада путінський режим, як найбільш йому дружній, не збирається відмовлятися за жодних обставин. «Ми підтримуємо уряд Сирії у протистоянні терористичній агресії, надаємо і будемо подавати йому необхідну військово-технічну допомогу», – наголосив Путін.

Не оминув своєю увагою господар Кремля і Таджикистан, зокрема, пообіцяв «підтримку» у боротьбі з терористами. Він зазначив, що влада країни вже зіткнулися з терористичною загрозою, тож, Росія готова надати республіці свою підтримку в цій сфері. «Таджикистан – це наш стратегічний партнер, союзник. Ми бачимо, що тут в Таджикистані ви стикаєтеся з проблемою, з вилазками певними, зі спробами розгойдати ситуацію. Хотів би відразу сказати, що ми адекватно оцінюємо ці погрози і ви завжди можете розраховувати на нашу допомогу і підтримку», – запевнив російський лідер. За його словами, збройні сили і правоохоронні органи Таджикистану успішно дають раду проблемам, які виникають. Путін зазначив, що на зустрічі в Душанбе були намічені подальші кроки зі зміцнення ОДКБ.

Путін також зазначив, що ситуація в Афганістані деградує, в цій країні розширюється вплив «Ісламської держави». «З виведенням основної частини іноземних військових контингентів ситуація в країні, на жаль, деградує. Зросла реальна небезпека проникнення на територію суміжних з Афганістаном держав терористичних та екстремістських угруповань, причому ця загроза посилюється тим, що крім відомих організацій на афганську територію поширила свій вплив і так звана «Ісламська держава». Розмах діяльності цієї організації вийшов далеко за межі Іраку, Сирії», – сказав Путін.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія почала будівництво військово-повітряної бази в Сирії, з якою можна буде здійснювати авіаудари проти «ІД», щоби підтримати режим Башара Асада. Британська The Times писала, що Росія направляє військових і зброю для захисту режиму Асада. Видання оприлюднило відео із військовими в Сирії, на якому чути російську мову. 7 вересня офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова визнала, що Російська Федерація поставляє озброєння сирійській владі.

Зазначимо, що за інформацією позаштатного радника міністра інформаційної політики України Олександра Бригинця, проросійських бойовиків на Донбасі активно вербують найманцями в Сирію

Читайте: Bloomberg: «Щирий друг» Асада Путін готовий скинути його з посади

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ