Путін
РФ планує гібридну війну на Балканах

Росія готується до так званої гібридної війни на Балканах для дестабілізації всієї Європи. Про це заявив Президент Болгарії Росен Плевнелієв, повідомляє Європейська правда.

Плевнелієв вимагає, щоб ЄС і НАТО докладали більше зусиль для протидії все сильнішій загрозі російської агресії. Плевнелієв звинувачує Москву в запуску масованої кібератаки на держустанови Болгарії та посиленому «тестуванні» болгарського повітряного простору. «Найбільш ефективний та безпечний спосіб дестабілізувати Європу для Росії полягає в підриві Балкан, тому Путін зосередився на цьому», – сказав Плевнелієв.

«Починаючи з 25 жовтня, на сайти Ради міністрів, парламенту та Центральної виборчої комісії проводилися кібератаки в безпрецедентному масштабі. Існує дуже мало країн у світі, які можуть організувати такі атаки», – сказав він. Плевнелієв додав, що російські військові літаки збільшили кількість вторгнень в «зони безпеки» в повітряному просторі над Чорним морем. «З часів кримської кризи ми зафіксували в 10 разів більше порушень російськими військовими літаками», – сказав він. Плевнелієв переконаний, що кібератаки та військові провокації – це ознаки «гібридної війни». Москва намагається прямими і непрямими агресивними вчинками вплинути на Захід.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 12 міністрів закордонних справ європейських держав на зустрічі в Празі заснували Західнобалканський фонд, покликаний сприяти вступові країн, розташованих у цьому регіоні, до ЄС.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ