На погляд Келба, Путін вважає «нірваною» якусь «слов'янську конфедерацію Росії, Бєларусі та України».
Путін знову погрожує Туреччині

Росія ще не раз «нагадає» Туреччині про збитий бомбардувальник і знає, як це зробити. Про це 3 грудня заявив Президент Росії Владімір Путін, виступаючи з посланням Федеральним зборам РФ, пише Newsru.com.

Путін вкотре заявив, що влада Туреччини стала «поплічником терористів «ІДІЛ». «Ми знаємо, наприклад, хто в Туреччині набиває свою кишеню і дає заробити терористам на продажі награбованої в Сирії нафти. Саме на ці гроші бандити вербують найманців, закуповують зброю, організовують теракти», – заявив Путін. «Ми пам’ятаємо про те, що саме в Туреччині ховалися і отримували моральну й матеріальну підтримку бойовики, які орудували на Північному Кавказі в 90-х і 2000-х роках», – додав він. При цьому російський лідер заявив, що РФ «поважає турецький народ».

Господар Кремля зазначив, що не розуміє, навіщо Туреччина збила російський літак. «Я взагалі не розумію, навіщо вони це зробили… Тільки, мабуть, Аллах знає, навіщо вони це зробили. І, мабуть, Аллах вирішив покарати правлячу кліку в Туреччині, позбавивши її розуму і глузду», – додав він. Путін пообіцяв, що продуктовими та іншими обмеженнями проти Туреччини Росія не обмежиться. «Ми не збираємося і не будемо брязкати зброєю. Але якщо хтось думає, що, вчинивши підлий військовий злочин, вони відбудуться помідорами чи якимись обмеженнями у будівельній та інших галузях, то вони глибоко помиляються», – заявив президент РФ. «Ми ще не раз нагадаємо про те, що вони зробили. І вони ще не раз пошкодують про скоєне. Ми знаємо при цьому, що треба робити», – пригрозив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами. У свою чергу, Україна готова стати гарантом продовольчої безпеки Туреччини. Зокрема, наша держава готова збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії у разі обмежень з боку інших постачальників.

Як відомо, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент із російським бойовим літаком Су-24.

25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

Читайте: Обама пообіцяв допомогти Ердоґану помиритися з Путіним

БЕЗ КОМЕНТАРІВ