1
Наприкінці 2015 року щочетвертий росіянин зізнався, що на нього болісно впливають санкції

Росіяни зараз не живуть, а виживають, оскільки рецесія перейшла в затяжну та болісну економічну кризу. Про це сказала російський політолог та історик Лілія Шевцова, передає Новое Время.

«Ще на початку 2015 року 60% російських громадян говорили, що санкції на них не впливають. Але вже до кінця 2015 року щочетвертий росіянин зізнався, що вони впливають сильно, особливо антисанкції. Росія зараз не живе, а намагається вижити», – заявила вона.

За словами Шевцової, країна увійшла не лише в стадію рецесії. Рецесія переходить у затяжну, болісну, драматичну економічну та соціальну кризу.

Є три сфери, на які найболючіше вплинули санкції. Саме вони відповідають за російський бюджет, який і потрапив під удар.

«Перша – російські банки та підприємства, державні та приватні, не можуть рефінансувати борг за рахунок зовнішніх запозичень. А це саме той ринок, завдяки якому виживала російська економіка. Друга – військово-промисловий комплекс, він тримався за рахунок імпорту західних технологій. Третя – не закуповують західні технології для газової та нафтової промисловості. Саме на цьому і побудований бюджет Росії: на 60-70% він наповнюється за рахунок цих надходжень», – повідомила політолог.

Також вона зазначила, що, коли Путін зіпсував відносини із Заходом. Він перестав бути гарантом виживання і забезпечення інтересів для політичної еліти.

«Влада (Росії, – ред.) розуміє, що внутрішні ресурси підтримання та відтворення режиму починають вичерпуватися. Система та режим перейшли у стадію агонії. Вона може тривати довго. І рік, і два, і 10, і 20 років», – додала Шевцова.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, нинішня криза скоротить частку середнього класу в Росії до 15%. Вже зараз частка населення РФ, що належить до середнього класу, незважаючи на економічний підйом 2000-х років, не зросла. Тих, хто відповідає хоча би двом із трьох ознак цієї категорії, як і раніше близько 20%.

Читатйе: За рік Росією прокотиться хвиля акцій протесту – соціологи

БЕЗ КОМЕНТАРІВ