У розслідуванні ICIJ крім Путіна також фігурує один з відомих віолончелістів РФ Сєрґєй Ролдуґін та речник російського президента Дмітрій Пєсков
У розслідуванні фігурує близький друг Путіна – Сєрґєй Ролдуґін, якого називають власником тіньової офшорної імперії з активами в мільярди доларів

З президентом РФ Владіміром Путіним пов’язані офшори, обіг на банківських рахунках яких перевищує 2 мільярди доларів. Про це йдеться у розслідуванні, яке опублікував Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ), пише The Guardian.

Безпосередньо з офшорами тісно пов’язаний близький друг Путіна – Сєрґєй Ролдуґін – один з відомих віолончелістів РФ, народний артист Росії та професор, якого називають «власником тіньової офшорної імперії з активами в мільярди доларів».

«Завдяки витоку з компанії-реєстратора Mossack Fonseca (MF) вдалося дізнатися, що пов’язані з віолончелістом компанії оперують не просто мільйонами, а мільярдами доларів. Ці офшори могли отримувати гроші від структур, близьких до сім’ї Ротенберга, Сулеймана Керімова, Алєксєя Мордашова», – йдеться у матеріалах розслідування.

Снимок экрана 2016-04-04 в 13.01.24Вказані особи заробляли десятки мільйонів рублів на день від, як вважають експерти, сумнівних угод з акціями російських держкомпаній. А потім інвестували ці кошти як в покупку стратегічних активів в країні, так і в особисті («дозвільні») проекти, пов’язані з родичами і друзями Путіна.

Зокрема, Ролдуґін був власником Sonnette Overseas з Британських Віргінських островів та International Media Overseas (IMO) з Панами.

«У цих компаніях інтереси одного президента представляли підприємці з Санкт-Петербурга Олег Гордін і Алєксандр Плехов (обидва пов’язані з банком «Росія»). Вони, у свою чергу, були акціонерами Sandalwood Continental і Sunbarn Ltd», – зазначають журналісти.

У кожного з цих офшорів була своя роль, але разом їх можна вважати частиною єдиної схеми.

Джерелами фінансування групи офшорів називають сумнівні позабіржові угоди з акціями найбільших держкомпаній Росії – «Роснєфті» і «Газпрому», «пожертвування» від великих російських бізнесменів та пільгові позики від кіпрського RCB Bank.

«Загальний обіг на банківських рахунках лише Sandalwood Continental сягнув приблизно 2 млрд. доларів, а в звітах за 2009 рік вказано, що вартість її активів – 18 млрд. рублів. Обіг інших компаній обчислювався сотнями мільйонів доларів», – йдеться у повідомленні.

Частину коштів, які акумулювалися в офшорах, потім інвестували в Росію, вклади умовно розділили на дві групи – «для відпочинку» і для покупки стратегічних активів.

«У Кремлі відмовилися відповідати на запитання, пов’язані з розслідуванням. Прес-секретар президента Дмітрій Пєсков скликав спеціальний брифінг, де попередив про підготовку, на його думку, «атаки на президента», – зазначають журналісти.

Разом з тим у розслідуванні ICIJ також фігурують речник Путіна Дмітрій Пєсков, міністр економічного розвитку РФ Алєксєй Улюкаєв, заступник міністра МВС Алєксандр Махонов, син російського олігарха та друга Путіна Ігор Ротенберґ, депутати Держдуми, «єдинороси» Віктор Звагельський та Алєксандр Бабаков, а також племінник секретаря Ради безпеки РФ Ніколая Патрушева – Алєксєй.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у результаті витоку витоку 11 мільйонів документів з бази даних четвертої за величиною в світі офшорної юридичної фірми Fonseka, стало відомо, як відомі й впливові люди використовують офшори для того, щоби сховати своє багатство.

У документах містяться дані про секретні офшорні компанії, пов’язані з сім’ями і сподвижниками Хосні Мубарака в Єгипті, Муаммара Каддафі в Лівії та Башара Асада у Сирії. Фігурує в розслідуванні й ім’я українського президента Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ