Путін
«Мінськ-2», укладений в лютому 2015 року, є вкрай прийнятним компромісом для Путіна, вважає експерт

До 2014 року Росія, за великим рахунком, була зайнята адаптацією до ситуації, що склалася після завершення холодної війни. Але в 2014 році вона перейшла від адаптації до захисту того, що вона вважає своїми інтересами. Це стосується, зокрема, України. Таку думку в інтерв’ю німецькій Frankfurter Rundschau висловив директор Московського центру Карнеґі Дмітрій Тренін.

«У результаті вона почала активно втручатися в глобальну політику, зокрема, за межами колишнього Радянського Союзу, і це вже стосується Сирії, – сказав він.

Щодо  Туреччини, то події з нею просто показали, що зовнішньополітичні рішення в Росії ухвалює одна-єдина ірраціональна та  емоційна людина, додав експерт.

Росія, на думку політолога, насправді є монархією, причому не лише в зовнішній політиці.

«Я б навіть сказав, що ми живемо при абсолютній монархії», — зазначив він.

На відміну від багатьох інших російських політологів, він не вважає, що Путін почав воєнну кампанію заради підвищення власних рейтингів.

«На цьому місці я завжди міркую над запитанням: а до якого рівня можна підняти рейтинг? Більше як 100% бути не може. Тому головною метою Путіна є недопущення повалення Асада і захоплення влади в Дамаску «Ісламською державою». Його друга мета – знищити якомога більше джихадистів із Росії. Адже що більше буде знищено, то менше повернеться до РФ. І, в останню чергу, Росія хоче примусити США визнати її як велику державу, зокрема, і за межами пострадянського простору», — зауважив він.

«Так, якщо переговори щодо Сирії у Відні завершаться успішно, якщо Росія і Сполучені Штати разом вирішать серйозний міжнародний конфлікт, якщо буде щось на зразок другої Дейтонської угоди – це буде коронація Росії як великої держави, і США будуть чимось на зразок інстанції, яка вручатиме цю корону», — фантазує експерт.

Що стосується конфлікту в Україні, то в ньому Кремль насамперед хоче блокувати вступ України до НАТО.

«Після того, як проект «Новоросія» зазнав фіаско, залишився лише так званий план «Б». Але як його можна реалізувати? Я вважаю, що «Мінськ-2», укладений в лютому 2015 року, – вкрай прийнятний компроміс для Путіна», – підсумовує політолог.

Його логіка така: щойно Донбасу буде гарантований особливий статус, регіон може повернутися до складу України. Це вигідно для Росії, оскільки вона більше не відповідатиме за нього в фінансовому плані, що вкрай актуально за нинішньої ціни на нафту.

«Звісно ж, Москва не хоче, щоби Київ отримав повний контроль над Донбасом. На Донбасі повинна залишитися нинішня конфігурація влади, але тільки формально в складі України», – розтлумачив позицію Кремля політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ