Путін
Путін запевняє, що Донбас йому більше не потрібен

Президент Росії Владімір Путін назвав «безглуздими, несерйозними і несмішними» постійні вимоги до Москви виконати Мінські угоди. Про це він сказав 13 жовтня 2015 року, виступаючи на форумі «Россия зовет!», передає ТАСС.

«Немає жодної альтернативи Мінським угодами. Але весь час говорити про те, що Росія повинна їх виконати, стає безглуздим. Це вже стає несерйозно, не смішно, просто нісенітниця», – заявив він. Путін заявив, що найголовніше, що має лягти в основу врегулювання ситуації на сході України – «це політичний процес».

Президент Росії запевняє, що західні країни бачать, що розв’язання всіх проблем на Донбасі – не в компетенції Москви. «Там багато проблем, але переважна більшість з них не лежить в нашій компетенції. Наші колеги в Європі та США це бачать або не бачать? Я думаю, бачать, – сказав Путін. – У мене є підстави вважати, що точно бачать, але їм незручно говорити, що сьогоднішня влада в Києві не в змозі цю проблему розв’язати».

«Набагато легше перекласти на нас і говорити: «Дивіться, ви повинні там підсилити, потроїти і збільшити в шість разів», – змалював ситуацію Путін. «Але потрібно, щоб і наші партнери виконували свої зобов’язання», – заявив Президент РФ.

Після того, як з 1 вересня в окремих районах Донецької та Луганської області встановився режим фактично повного припинення вогню, Кремль намагається всіляко дистанціюватися від підтримки проросійських терористичних організації. Нові керівники незаконних збройних формувань («автономісти», які усунули жорстко проросійських «федералістів») демонструють готовність до діалогу з центральною українською владою, зокрема, шляхом «перенесення» проведення фейкових «місцевих виборів». Водночас РФ досі не розпочала виведення з тимчасово окупованих територій своїх військ та найманців, не припиняє підтримку формувань бойовиків, а також не демонструє готовності повернути під контроль України лінію державного кордону на перетині меж Луганської (Україна) та Ростовської (Росія) областей.

«Більше того, будуються дві потужні військові бази в безпосередній близькості від українського кордону, що є свідченням того, що готується плацдарм для можливих нових атакувальних дій», – підкреслює перший заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій.

В свою чергу, Президент України Петро Порошенко закликає військовослужбовців Збройних сил України бути в постійній готовності з огляду на ризик відновлення бойових дій на Донбасі. Про це він сказав 12 жовтня на зустрічі з командирами середньої ланки ЗСУ, які брали участь в АТО. «Я абсолютно не довіряю Путіну, я абсолютно не довіряю його маріонеткам, і я абсолютно не довіряю їхнім обіцянкам. Ми маємо з вами захистити Україну, захистити, якщо комусь спаде на думку випробувати нашу міць», – заявив голова держави. У зв’язку з цим Порошенко закликав українських військових «у кожен момент бути готовими до найгіршого».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ