Обама
Адміністрація Барака Обами поводитьсяпосивно в питанні війни в Сирії

Білий дім проводить в Сирії неправильну політику. Про це йдеться в редакційному коментарі The Washington Post під заголовком «Росія продовжує наступ у Сирії, а Обама сидить, склавши руки».

Наступ сирійських військ за підтримки Росії та Ірану на Алеппо і контрольовану повстанцями територію, яка пов’язує це місто з Туреччиною, загрожує «знищити будь-яку можливість прийнятного завершення громадянської війни в Сирії», йдеться в статті.

З погляду редакції, адміністрація Обами в цих умовах поводиться як «зразок пасивності і моральної дезорієнтації». Президент зберігає мовчання. Держсекретар Джон Керрі обмежився тим, що вголос зачитав резолюцію 2254, ніби це може змусити Росію змінити поведінку».

The Washington Post також ставить у провину Керрі, що він критикує не лише Москву, але й сирійську опозицію (за відмову брати участь у Женевських переговорах).

«Давно вже очевидно, що режим Путіна домагається не перемир’я, а воєнної перемоги над повстанцями, яких підтримує Захід», – йдеться в статті.

«Наполігши на проведенні Женевських переговорів і зменшивши підтримку повстанців з тим, щоби змусити їх взяти участь у них, Сполучені Штати створили умови для нинішнього військового фіаско. Обама, який прогнозував, що Росія потрапить в «болото», тепер ризикує побачити, як Путін знищить будь-яку нетерористичну альтернативу режиму Асада, чим посилить «ІДІЛ».

Видання рекомендує США та їхнім союзникам без зволікання підтримати повстанські формування і створити притулки для біженців.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за підтримки ВПС РФ, іранських сил і бойовиків ліванської «Хезболли» урядові війська сирійського диктатора Башара Асада підібралися до стратегічного для збройної опозиції міста Алеппо на півночі країни. На думку військових експертів, якщо урядові війська візьмуть місто в облогу і змусять повстанців здатися, опозиційний рух позбудеться рушійної сили.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ