Сирія, війна
Жертвами російських авіаударів по Рацці стали десятки цивільних

За минулий тиждень російські військові літаки, здійснюючи авіанальоти на підконтрольні сирійським терористам райони, ліквідували 15 бойовиків «Ісламської держави». Водночас, як повідомляє Reuters, посилаючись на представників «Сирійського центру моніторингу з прав людини», унаслідок авіаударів загинули 27 цивільних жителів, передає NEWSru.com.

За даними організації, що базується у Великій Британії, багато цивільних людей загинули 3 листопада під час удару по фортеці. Раніше провідний американський дипломат по Близькому Сходу Енн Паттерсон на слуханнях у Конґресі США заявила, що від 85 до 90% російських авіаударів у Сирії припали на сили поміркованої опозиції. «Сирійський центр моніторингу з прав людини» кілька днів тому оголосив, що тиждень тому російські військові літаки завдали серію повітряних ударів по областях на північному заході Сирії, які були включені в перемир’я, укладене протиборчими в цій країні сторонами у вересні. За даними цієї організації, удари припали на передмістя міст Маарат Масрін і Рам Хамдан в області Ідліб, і це було вперше, коли військові літаки бомбили ту область.

Наприкінці жовтня правозахисники підбили підсумки першого місяця повітряної операції Росії в Сирії проти «Ісламської держави». За даними Сирійської ради з нагляду за правами людини (SOHR), від ударів російської авіації за тридцять днів загинули 595 осіб. Була задокументована загибель 131 бойовика «Ісламської держави». Також убито 279 представників поміркованих і радикальних ісламістських опозиційних груп, включаючи учасників угруповання «Фронт ан-Нусра», яка є сирійською філією міжнародної терористичної організації «Аль-Каїда».

Додамо, що учасники міжнародної антитерористичної коаліції, що включає США, Туреччину, Катар, Велику Британію, Німеччину, Францію і Саудівську Аравію, вже неодноразово заявляли, що Росія в Сирії атакує не так ісламістів, як позиції противників президента Асада.

Нагадаємо, військова операція РФ в Сирії почалася 30 вересня. Відтоді щодня, навіть у вихідні дні, в російському міністерстві оборони звітують про бойові вильоти.

Читайте: Військова операція в Сирії коштуватиме Кремлю мільярд євро на рік

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ