Путін -Обама
Путін та Обама домовилися не заважати один одному в Сирії

Президенти Росії та США – Владімір Путін і Барак Обама – домовилися про координацію дій в Сирії, передає Reuters.

«Обама і Путін домовилися про переговори військових, щоби уникнути конфліктів під час потенційних операцій в Сирії», – йдеться у повідомленні з посиланням на співрозмовника у Білому Домі.

Також лідери двох країн домовилися обговорити політичні варіанти вирішення сирійської кризи, однак знову розійшлися у питанні про майбутнє президента Башара Асада. Барак Обама вчергове підкреслив, що Асад не повинен залишатися президентом країни після чотирьох років громадянської війни, а Путін заявив про необхідність збереження його режиму.

Водночас Путін запевнив, що про жодну участь російських військ у наземних операціях в Сирії мови немає і бути не може. «Про жодні наземні операції, участь російських військових підрозділів в наземних операціях мови не йде і йти не може», – заявив він журналістам. Він також вважає незаконним нанесення авіаударів Францією, Австралією та США у Сирії.

28 вересня Обама, виступаючи в рамках 70-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, заявив, що Вашингтон  готовий співпрацювати з Москвою і Тегераном щодо сирійського врегулювання. Путін, у свою чергу, запропонував створити «антитерористичну коаліцію» за аналогією з антигітлерівської коаліцією, яка могла б згуртувати в своїх рядах найрізноманітніші сили. В західних ЗМІ неодноразово з’являлася інформація про те, що Росія нарощує військову присутність у Сирії. Росія офіційно визнає наявність у Сирії тільки одного пункту матеріально-технічного забезпечення в порту Тартус і каже, що надає Сирії допомогу в рамках колишніх домовленостей.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, на полях самту Генасамблеї ООН вперше за два роки відбулася зустріч президентів США та Росії – Барака Обами та Владіміра Путіна. Передбачалося, що сторони спілкуватимуться близько 55 хвилин. Однак у підсумку зустріч тривала на 30 хвилин довше. За словами глави Кремля, сторони обговорювали Сирію. У свою чергу к Білому домі кажуть, що сторони обговорювали більшою мірою Україну.

Читайте: Росія не планує змінювати ситуацію «кривавого глухого кута» у Сирії, – The Times

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ