385414647
Польща та НАТО мають протидіяти Росії, наголошує Шіррефф

Президент Росії Владімір Путін має достатньо сил, щоби розпочати захоплення Східної Європи. Таким чином, він у будь-який момент готовий розпочати Третю світову війну. Про це заявив британський генерал НАТО Річард Шіррефф, передає Польське Радіо.

В опублікованій доповіді «Озброєння задля відлякування. Як Польща і НАТО повинні протистояти відроджуваній Росії» наголошується, що Польща та НАТО мають протидіяти Росії. Генерал Шіррефф стверджує, що «існує велика потреба зміцнити обороноздатність Польщі задля того, щоби зменшити бажання Росії неочікувано напасти».

«Саміт НАТО у Варшаві був переламним моментом для НАТО. 28 держав мали особливу нагоду показати роль Альянсу та його здатність оборонити Європу і трансатлантичний простір. Польща має відігравати в цьому особливо важливу роль», – йдеться у вступі до документу.

Звіт аналізує загрози, які створює Росія, з огляду на стратегію НАТО з особливою увагою до північно-східного регіону: Польщі та країн Балтії.

Документ містить рекомендації, як слід реформувати польську оборону у зв’язку з новою загрозою війни у східному регіоні НАТО, що є найбільшою з часу завершення холодної війни.

Своєю чергою, канадські розвідники вважають, що Росія готується до війни із Заходом. Свої сили та можливості Росія випробувала під час втручання в Сирії. Упродовж останніх двох років Росія стає все більш мілітаризованою країною. У доповіді зазначається, що конфліктами в Україні та Сирії Путін хоче відвернути увагу від все гіршого стану російської економіки.

«Для виправдання війни із Заходом Путін може легко використати звичну йому пропаганду. Росія вже розпочала низку великих військових маневрів, а масова мобілізація відбувається вздовж кордону зі Східною Європою», –зазначається у доповіді.

«Є велика підозра, що це може стати прикриттям для справжніх переміщень війська, що дозволило б російській армії розпочати війну так швидко, що НАТО не зможе її зупинити», – наголошується у звіті.

Шіррефф зазначає, що єдиним способом стримати Путіна від започаткування великого конфлікту зі Східною Європою є значне збільшення чисельності військ у Польщі. А це означає також масштабне розташування військ зі США і Великої Британії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ