putin
Путін не згоден звільнити громадян України, яких утримують в РФ

Президент Росії Владімір Путін погодився розмістити збройну місію ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях українського Донбасу. Цю інформацію підтвердили в Кремлі, передає УНІАН.

«Місія, озброєна поліцейська місія, місія ОБСЄ, озброєна місія ОБСЄ. Її можна називати, як завгодно. У цілому, на розміщення такої місії Путін погодився», – сказав прес-секретар російського президента Дмітрій Пєсков.

За його словами, Путін під час перемовин у Берліні говорив про необхідність використати головування Німеччини в ОБСЄ для того, щоб активізувати опрацювання цього питання.

Також він заявив, що Росія не згодна з поверненням окупованого Дебальцевого під контроль України, робота з цього питання триватиме на рівні міністрів і помічників: «Що стосується Дебальцевого, то тут ситуація, коли раніше досягнуті домовленості трактуються абсолютно по-іншому. Російська сторона абсолютно не згодна. Це питання абсолютно залишилося за дужками як неузгоджене. Робота з цього питання триватиме на рівні міністрів і помічників».

Як відомо, через Дебальцеве російсько-терористичні війська отримують озброєння та боєприпаси.

Речник Кремля також розповів, що Путін не згоден зі звільненням громадян України, яких утримують у РФ, в рамках Мінських угод – така постановка питання, мовляв, «неприйнятна» і «недоречна».

«Дійсно, якщо ви пам’ятаєте, саме Мінські домовленості є першоджерелом і головною дорожньою картою. Будь-які інші папери є спільним розумінням того, як виконувати ті самі хрестоматійні Мінські домовленості».

«У Мінських домовленостях йдеться про те, що на певній стадії відбудеться звільнення утримуваних осіб. У цьому контексті президент України сказав, що утримувані особи є на території РФ, але ці його слова були зустрінуті повною незгодою з боку президента Путіна», – наголосив він.

Як відомо, в ніч на 20 жовтня у Берліні понад 4 години тривали переговори «нормандської четвірки»: канцлера ФРН Анґели Меркель, лідерів Франції Франсуа Олланда, України Петра Порошенка та РФ Владіміра Путіна.

Під час зустрічі лідери країн домовилися розробити «дорожню карту», яка стане основним документом з імплементації усіх Мінських угод. Також учасники «нормандської зустрічі» домовилися, що в окупованих районах Донецької та Луганської областей працюватиме поліційна місія ОБСЄ. Жодного документа за результатами зустрічі в Берліні не підписали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ