Експерти зауважив, що любов до революцій у Путіна почалася після подій в Україні
Експерти зауважив, що любов до революцій у Путіна почалася після подій в Україні

Американський журналіст Джексон Діль у статті для The Washington Post  міркує на тему, чого домагається російська влада у відносинах зі США і Європою.

Журналіст нагадує, що восени 2004 року президент Путін зазнав удару, який так і не зміг забути. Ідеться про шахрайську перемогу прокремлівського кандидата на українських президентських виборах, що була зірвана через народне повстання.

«Ці протести, які стали відомі як Помаранчева революція, створили модель для протидії фальсифікації виборів в автократіях у всій Євразії – в Киргизстані, Білорусі, Азербайджані і 2012 року – в самій Росії», – зазначив журналіст, додавши, що більшість цих повстань не досягли успіху, але у Путіна виробилася одержимість «кольоровими революціями».

На його думку, саме на цьому тлі слід розглядати нинішнє втручання Росії в хід президентської кампанії в США – таким чином Путін намагається відповісти американській політичній еліті її ж, як він вважає, зброєю.

«Звичайно, популістська кампанія Трампа не більше схожа на продемократичні руху в країнах Східної Європи, ніж потенційна адміністрація Клінтон – на путінський режим. Але мета Кремля – створити цю ілюзію схожості. Першим кроком кампанії було зламати комп’ютери Національного комітету Демократичної партії і старших партійних діячів і поширювати – іноді зі змінами – матеріал, який нібито доводив, що Клінтон підіграють», – підкреслив автор, зауваживши, що після цього почали звучати припущення про те, що можливі й фальсифікації під час самих виборів.

Він наголосив, що низка прихильників скандального Трампа вже заявлили про готовність протестувати в разі перемоги Клінтон: «А що щодо революції? Путін розуміє, що Вашинґтон – не Київ, і навряд чи учасники протесту вийдуть на вулиці перед Білим домом або Конгресом. Але бунти можуть статися і онлайн: уявіть собі шквал коментарів, підкріплених проплаченими тролями Кремля, його супутниковою телевізійною мережею, і прихильниками Трампа, з приводу «крадіжки» перемоги у республіканця».

За його словами, навіть це не завадить Клінтон стати президентом США, але Путін таким чином помститься. «А Трамп зіграє роль найкориснішого ідіота».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ