Путін
Путін впевнений, що пакт Молотова-Ріббентропа був підписаний для безпеки СРСР

Президент РФ Владімір Путін впевнений, що пакт Молотова-Ріббентропа був підписаний саме для забезпечення безпеки СРСР. Про це він сказав 10 травня 2015 року на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Анґелою Меркель.

Подібна заява вперше озвучується очільником РФ на такому високому рівні. «Я нагадаю, що після підписання відповідної Мюнхенської угоди сама Польща зробила дії, спрямовані на те, щоб анексувати частину чеській території. Вийшло так, що після пакту Молотова-Ріббентропа та поділу Польщі вона сама виявилася жертвою тієї політики, яку і намагалася проводити в Європі», – цитує російського лідера Інтерфакс-Україна.

Лідер Росії зазначив, що СРСР доклав чимало зусиль для створення умов для колективного протистояння нацизму, робив «багаторазові спроби створити антифашистський блок в Європі». «Та коли СРСР зрозумів, що його залишають один на один з гітлерівською Німеччиною, він зробив кроки, щоби не допустити прямого зіткнення. Тож, було підписано цей пакт», – додав російський президент. Яким чином СРСР, як він висловився «не допустив прямого зіткнення», набувши спільний з гітлерівською Німеччиною держкордон по Західному Бугу та Німану, президент РФ пояснювати не став.

Як відомо, Меркель, як і решта керівників країн Заходу, принципово відмовилася приїздити до Москви на 9 травня, аби не брати участі у спільному військовому параді РФ, Китаю, Монголії та інших путінських сателітів на Червоній площі. Вона прибула у Росію наступного дня – 10 травня – щоби вкотре переконати Путіна продовжити виконання Мінським мирних угод. У відповідь Путін знову наголошував на необхідності федералізації України та амністії терористів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ