борг
Росія погодилася реструктуризувати борг України

Росія погодилася реструктуризувати борг України. Про це заявив Президент РФ Владімір Путін, передає  ТАСС.

«Ми зробили, на мій погляд, несподівану пропозицію нашим партнерам. Ми не просто погодилися реструктурувати український борг, а ми запропонували кращі умови, ніж від нас просив Міжнародний валютний фонд», – зазначив Путін. «Нас просили перенести платіж на наступний рік в обсязі 3 млрд. дол. Я сказав, що ми готові на більш глибоку реструктуризацію. Готові на те, щоби цього року взагалі не отримати жодних грошей, а в наступному році отримати мільярд, в 2017 році – ще мільярд і в 2018 році – ще один мільярд», – заявив Путін.

«Оскільки наші партнери впевнені, що кредитоспроможність української держави зростатиме і у нас немає підстав сумніватися, що ми отримаємо навіть три мільярди в наступному році, немає жодних побоювань у наших партнерів виступити з гарантією за цим кредитом», – додав Путін та зазначив, що РФ попросила про такі гарантії або від уряду США, або від ЄС, або від одного з міжнародних фінансових інститутів. «Ми сподіваємося, що це питання буде вирішено до початку грудня поточного року в силу певного графіка роботи МВФ», – підкреслив він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше в Росії вже неодноразово заявляли, що, в разі невиплати Україною трьох мільярдів доларів боргу, можуть оголосити її дефолт. У свою чергу, міністр фінансів США закликав Росію реструктуризувати цей борг. Водночас прем’єр Арсеній Яценюк заявив, що, якщо Росія відмовиться реструктуризувати цей борг, Україна накладе на його виплату мораторій.

Нагадаємо, Росія вивчає можливості для блокування подальшого кредитування України Міжнародним валютним фондом (МВФ) у разі дефолту Києва через борг перед Москвою.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ