російські військові на Донбасі
Путін визнав присутність «нерегулярних» військ на Донбасі

«Відчуйте різницю. Ми ніколи не говорили, що там ( на Донбасі, – ред.) немає людей, які займаються там вирішенням певних питань у військовій сфері, але це не означає, що там присутні регулярні російські війська». Таку заяву зробив Президент РФ Владімір Путін 17 грудня на щорічній підсумковій прес-конференції. Таким чином господар Кремля визнав, що російські військові присутні на українському Донбасі, але заперечив наявність там регулярних військ, пише Newsru.com.

Зазначимо, участь російських військ у окупації Криму Путін визнав через рік після спецоперації щодо захоплення півострова. До цього війська РФ називалися «силами самооборони». Президент РФ на прес-конференції також заявив, що можливий обмін затриманих у Луганській області кадрових російських військових на незаконно утримуваних у російських в`язницях громадян України має бути рівноцінним. Так він прокоментував запитання про те, чи збирається РФ обмінювати незаконно затриманих українських громадян Надію Савченко, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Станіслава Клиха і багатьох інших на затриманих силами АТО в Луганській області російських спецназівців Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова. «Ви назвали там двох-трьох осіб… яких пропонуєте міняти… А потім почали довгий список, на кого ви їх хочете обміняти. Обмін має бути рівноцінним», – заявив Путін.

Як відомо, 2014 року Росія окупувала й анексувала український Крим, порушивши дані України в 1994 році гарантії збереження суверенітету і територіальної цілісності, а також почала «гібридну війну» проти України на Донбасі, таємно, без оголошення війни ввівши туди війська і техніку й прикриваючи окупацію кількох районів двох східних областей маріонетковими сепаратистськими організаціями.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ