Путін, шахи
Відставка соратника Путіна Якуніна може почати значні зміни в Кремлі

Перехід голови РЖД Владіміра Якуніна на посаду в Раду Федерації РФ може почати серію гучних перестановок в колі наближених до Владіміра Путіна чиновників та бізнесменів. Про це пише Українська правда з посиланням на Financial Times.

Видання нагадує, що губернатор Калінінградської області цього тижня запропонував Якуніну представляти регіон в Раді Федерації – верхній палаті російського парламенту. Представник РЖД розповів, що Якунін справді має намір йти в депутати: «Керівництво країни зробило йому (Якуніну, – ред.) пропозицію, і він погодився».

Водночас FT нагадує, що Якунін був одним і найбільш наближених до Путіна чиновників та очолював одну з найбільш прибуткових державних монополій, якою є РЖД. Перехід Якуніна в Радфед можна сприймати як пониження, навіть якщо він стане його головою: ця посада швидше церемоніальна, хоч і вважається однією з найвищих за Конституцією РФ. Джерела видання у Кремлі розповіли, що перехід Якуніна може «стати частиною більш значних змін» у владній верхівці Росії.

Якунін є давнім соратником Путіна ще з часів так званого «Озерного кооперативу» в Санкт-Петербурзі, із членів якого досі складається найближче оточення Путіна. Нагадаємо, в березні минулого року Якунін увійшов до списку осіб, щодо яких США застосували обмежувальні заходи у зв’язку з ситуацією в Україні.

Читайте: Засновник видавництва «КомерсантЪ»: «В Росії відбудеться або зміна влади, або важка соціальна криза»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ