Путін
Путін припинив вогонь на Донбасі, щоби заспокоїти Захід, вважа’ американський експерт

Припинення вогню і перемир’я на Донбасі можуть бути пов’язані з бажанням Президента Росії Владіміра Путіна відвернути увагу західних політиків від ситуації на сході України і не означають завершення війни. Таку думку висловив в інтерв’ю «Апострофу» американський аналітик, екс-заступник держсекретаря США Строуб Телботт.

«Припинення вогню – не те саме, що мир. Надто зважаючи на непередбачуваність наступного кроку Кремля. Останнє поліпшення ситуації з обстрілами є радше спробою заспокоїти Захід, а не бажанням повністю закінчити війну», – вважає він. За словами дипломата, «це потрібно Путіну не лише напередодні Генеральної асамблеї ООН, а й з огляду на те, що незабаром Європейський Союз розглядатиме питання санкцій щодо Росії».

«Цілком можливо, що припинення вогню – спроба відвернути увагу західних політиків. Таким чином країни, лояльні до РФ, які раніше не хотіли підтримувати обмежувальні заходи у зв’язку з власними економічними втратами, отримають додатковий аргумент для переконання інших членів ЄС – вони активно використовуватимуть факт дотримання режиму тиші», – додав Телботт.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 26 серпня в Мінську Тристороння контактна група за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей домовилася про припинення вогню на Донбасі з початком нового навчального року в школах. 29 серпня бойовики вперше не використовували озброєння калібру понад 100 мм.

Штаб АТО останнім часом відзначає стабілізацію ситуації на Донбасі. За даними Спільного центру контролю і координації, режиму припинення вогню повністю дотримуються обидві сторони конфлікту. У свою чергу, моніторингова місія ОБСЄ не підтверджує повного дотримання перемир’я.

Читайте: The Washington Post: «Путін виграв свою маленьку війну в Україні»

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ