Путін
The Washington Post припускає, що Путін хоче відвернути увагу росіян від економічних проблем

Російський президент Владімір Путін знову грається з вогнем. Про це пише The Washington Post.

«Цього разу це, можливо, блеф  або привід для ескалації війни з Україною. У будь-якому випадку це віддзеркалює тверді наміри Путіна вдаватися до обману та підривної діяльності щоразу, коли це відповідає його цілям –  і в своїй країні, і за кордоном, користуючись тим, що США і Європа відволіклися на інші питання», – йдеться в статті.

Переказавши заяву ФСБ про спроби «шпигунів» проникнути в Крим, щоби зруйнувати його інфраструктуру, а також повідомивши, що Україна назвала це «фантазією», газета пише: «Свідчень про те, що саме сталося насправді, вкрай мало, а цей конфлікт додав нового сенсу старій сентенції: «На війні першою гине правда». Але заява ФСБ підозріло нагадує гамбіт Путіна, який незабаром присягнувся помститися».

Газета розмірковує: «Навіщо тепер розпалювати нову битву?». За її припущенням, Путін сподівається на посилення наснаги в Росії напередодні парламентських виборів, яка, можливо, відверне росіян від економічних проблем. Можливо, Путін також вважає, що в той час, як США відволіклися на виборчу кампанію, Європа стурбована «Брекзітом» і міграційною кризою, а світ дивиться Олімпіаду, можна діяти, не побоюючись серйозних заходів у відповідь.

«У 2014 році президент Обама і держсекретар Керрі закликали Путіна скористатися «з’їздом із шосе» – утриматися від ескалації війни в Україні. Але Путін не зважає на вказівки регулювальників. США і Європа не можуть дозволити собі спокою та ілюзій у відносинах з Росією», – резюмує видання.

Як повідомляв Інформаційний акцент, 12 серпня російські ЗМІ повідомили, що Росія може закрити російське диппредставництво в Україні та відкликати весь дипломатичний склад посольства і таким чином розірвати дипломатичні відносини з Україною.

10 серпня Федеральна служба безпеки РФ звинуватила Головне управління розвідки Міноборони України в підготовці терактів в Криму. В Міноборони назвали заяву ФСБ провокацією.

У свою чергу, президент Росії Владімір Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.

Президент України Петро Порошенко назвав ці звинувачення безглуздими і цинічними.

11 серпня глава Української держави дав доручення привести в посилену бойову готовність підрозділи, що стоять біля адмінмежі з Кримом та на лінії зіткнення на Донбасі.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ