Situation Donetsk
Командування ЗС РФ відкликає з відпусток військових усіх категорій з прибуттям їх у свої підрозділи до 30 липня

В окупованому Донецьку через брак медикаментів та неналежну медичну допомогу в лікарнях померли 9 російських окупантів. Крім того, значно погіршився стан ще 48 військовослужбовців.  Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України на сторінці у Facebook.

«З огляду на втрату мотивації подальшої участі у бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України та незадовільне забезпечення, у тому числі медичне, різко збільшується кількість військовослужбовців з’єднань та частин 1 армійського корпусу (Донецьк) збройних сил РФ, які намагаються уникнути направлення на передову», – йдеться у повідомленні.

«З 22 по 25 липня у двох міських клінічних лікарнях Донецька померло від браку медикаментів та неналежної медичної допомоги дев’ять та значно погіршився стан ще сорока восьми військовослужбовців 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка), 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка) та окремого розвідувального батальйону 1 армійського корпусу збройних сил РФ, які отримали важкі поранення на Слов’янському та Донецькому напрямках. Зазначене викликало відкрите невдоволення особового складу на передовій та поодинокі спроби самостійно залишити передові позиції», – стверджується у повідомленні.

Також зазначається, що 25 липня командування 1 армійського корпусу (Донецьк) ЗС РФ ухвалило рішення про відкликання з відпусток військовослужбовців усіх категорій з прибуттям їх у свої підрозділи до 30 липня.

«Таке рішення командування корпусу негативно вплинуло на морально-психологічний стан особового складу 3 (Горлівка) та 5 (Макіївка) окремих мотострілецьких бригад, який, побоюючись розгортання активних бойових дій, намагається уникнути направлення на передові позиції, зокрема, шляхом фіктивного оформлення лікарняних листів або направлення повідомлень щодо тимчасової неможливості повернення з території Росії з огляду на сімейні обставини, сезонні проблеми з проїзними документами та інше», – йдеться у повідомленні.

Крім того, минулої доби на Донбасі знищені 11 російських окупантів.

«Протягом доби підтверджені втрати противника склали 11 загиблих та 14 поранених військовослужбовців 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка), 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ) та 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка) 1 армійського корпусу (Донецьк) збройних сил РФ, а також 6 окремого мотострілецького полку (Стаханов) та 7 окремої мотострілецької бригади (Дебальцеве) 2 армійського корпусу (Луганськ) збройних сил РФ», – стверджується у повідомленні.

У розвідці зауважили, що найбільших втрат зазнали підрозділи 9-го окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ), які намагались здійснювати диверсійно-розвідувальні дії у районі Широкиного, а також 3-ї окремої мотострілецької бригади (Горлівка), які здійснювали обстріли сил АТО у районі Зайцевого.

«Встановлені прізвища деяких важкопоранених, направлених до міських клінічних лікарень Донецька та Новоазовська: Терещенко Борис Юрійович, Денисов Денис Володимирович, Поцелуєв Олександр Анатолійович та Бєлий Іван Григорович», – наголошується у повідомленні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ