Путін
Путін, ймовірно, хоче, щоби Захід знову сприймав його як рівню

«Нинішній початок навчального року став на сході України подвійним святом», – пише політичний оглядач німецької газети Süddeutsche Zeitung Штефан Корнеліус. Із 1 вересня по обидва боки демаркаційної лінії мовчать гармати, а бої та перестрілки, що були до того рутиною, раптом опинилися в минулому. Оглядач вважає: Путін хоче знайти шлях назад до кола світових лідерів.

«Але що найдивніше в цьому припиненні вогню, то це те, що воно тримається і досі, й аналітики в держканцеляріях західних країн здивовано протирають очі і шукають причини», – продовжує журналіст. «Чому саме зараз?», – запитують вони. І коли 4 вересня в Білому домі у Вашинґтоні задзвонив телефон, до цього додалося ще кілька запитань. «Прохання росіян: Обама має підтримати антитерористичну ініціативу Москви проти «Ісламської держави» в Сирії. Одночасно в Білий дім надійшло й друге прохання: російський президент хоче зустрітися з Президентом США на Генасамблеї ООН 28 вересня». Як Вашинґтон, так і союзники американців міркують над тим, чого ж насправді хоче Путін. «Але ясно при цьому одне: між припиненням вогню на Донбасі та сирійською ініціативою є зв’язок», – констатує автор. Ось і цього разу Росія, що завжди брала участь у переговорах на боці сепаратистів й контролює кожен їхній крок, знову продемонструвала свій вплив. За всім цим можна угледіти як демонстрацію сили, так і жест люб’язності. Цілком можливо, Путін тим самим каже: ми готові до співпраці, а ви теж?».

Тим часом поки Захід міркує над правильною стратегією, Путін демонструє, що він не обмежується самими телефонними дзвінками. Так, протягом кількох останніх днів Росія перекинула до Сирії військову техніку і навіть «поборолася» із Заходом за право прольоту для транспортних літаків. Отож тиск зростає.

«Справжні наміри Путіна невідомі», – робить висновок Корнеліус. Після «українського досвіду» торік у штаб-квартирах західних урядів немає нікого, хто б міг зловити Путіна на слові. «Втім, в найпростішому прочитанні за допомогою своєї оферти Путін хоче знайти шлях назад до кола світових лідерів». Ізоляція, пояснює видання, завдає чимало проблем Росії, і тому Путін цілком може бути націлений на те, щоби президент США знову сприймав  його як рівню. Ось тому-то й потрібна зустріч в Нью-Йорку.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Україна закрила повітряний простір для прольоту російських літаків в Сирію, а також посилила контроль за переміщенням будь-яких російських літаків, що летять в цю країну. Раніше про заборону на проліт російських повітряних суден у бік Сирії заявила Болгарія. Новини про складнощі з прольотом до Сирії російських літаків з гуманітарним вантажем почали надходити після появи інформації про участь російських військових у бойових діях на боці Президента Сирії Башара Асада.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія почала будівництво військово-повітряної бази в Сирії, з якою можна буде здійснювати авіаудари проти «ІД», щоби підтримати режим Асада. Британська The Times писала, що Росія направляє військових і зброю для захисту режиму Асада. Видання оприлюднило відео із військовими в Сирії, на якому чути російську мову.

7 вересня, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова визнала, що Російська Федерація поставляє озброєння сирійській владі.

За матеріалами InoPressa

 Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ