andruhovy-ch
Юрій Андрухович розповів, що для нього говорити українською – це такий самий природний процес, як дихати

До Дня української писемності та мови вітчизняні письменники записали відеозвернення, у якому розповіли, чому вони спілкуються рідною мовою, та закликали робити те саме всіх співгромадян, передає Укрінформ.

Участь в акції взяли Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько та Іван Малкович.

«Ідея відеороликів була в тому, щоби російськомовні українці зрозуміли абсурдність факту – чому вони розмовляють не своєю мовою, тому ми ставили лише по два запитання кожному письменнику, з яким спілкувались: чому вони говорять і пишуть українською. На це запитання багато хто реагував здивовано – а як інакше, це ж природно? І тому ми сподіваємося, що так само природно виникне запитання у всіх російськомовних українців і вони таки перейдуть на наш мовний бік», – зазначила організатор проекту Юлія Капшученко-Шумейко.

У цілому, створені чотири ролики. В першому відеозверненні письменниця Оксана Забужко зазначила, що вона щаслива бути спадкоємицею дуже сильної мови, і закликала глядачів не боятися говорити українською.

А її колега Юрій Андрухович розповів, що для нього говорити українською – це такий самий природний процес, як дихати. Він запросив говорити разом з ним рідною мовою.

Письменник Тарас Прохасько у своєму відеозверненні зауважив, що говорить українською заради збереження себе і свого психологічного здоров’я.

Іван Малкович наголосив, що говорити державною мовою – безпечно, адже нашу мову з обох боків охороняють – Ангел та Янгол.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ