Каськів
Панамська сторона запевняє, що наразі не бачить підстав для відмови у видачі Каськіва Україні

Генпрокуратура заявляє про затримання екс-глави Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислава Каськіва в Панамі. Про це повідомив очільник відомства Юрій Луценко, передає Українська правда.

За його словами, після затримання Каськіва протягом 48 годин має відбутися слухання у справі щодо процедури видачі.

«У разі його згоди на добровільну видачу, екстрадиція відбуватиметься за спрощеною процедурою і триватиме до 30 днів для узгодження всіх процедурних питань з українською стороною (надання даних представників України, які прибудуть в аеропорт Тукумен для здійснення передачі, та узгодження всіх логістичних питань)», – зазначив Луценко.

Генпрокурор пояснює, що у разі відмови Каськіва від добровільної видачі, за законодавством Панами стороні надається 60 днів для захисту своїх інтересів та подачі контраргументів на матеріали компетентних органів України.

«Проте, панамська сторона запевняє, що наразі не бачить підстав для відмови у видачі Каськіва. Також на цей час у діях Каськіва на території Панами не виявлено порушень кримінального законодавства країни», – зазначив він.

Луценко запевняє, що «в разі вчинення Каськівим кримінального правопорушення, це не стане перешкодою до його видачі, оскільки Україна і Панама зможуть домовитися про подальше повернення громадянина України до Панами для проведення суду та відбування покарання (така практика використовується при видачі громадян США)».

Нагадаємо, 18 серпня генпрокурор України Юрій Луценко повідомив про затримання на території Республіки Панама Владислава Каськіва за розкрадання та інші службові злочини.

Заступник генпрокурора України Євген Єнін розповів, що Каськіва затримали під час спроби в’їхати на територію Коста-Ріки.

Сам Каськів спростував інформацію про своє затримання.

Генпрокуратура передала МЗС для направлення до Панами клопотання щодо екстрадиції Каськіва.

25 березня глава МВС Арсен Аваков заявив, що Каськіва оголосили у розшук.

Каськів є фігурантом кількох кримінальних проваджень. У 2012 році він, як очільник Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами, підписав угоду на 1 мільярд доларів з іспанською кампанією Gas Natural щодо інвестицій в LNG-термінал в Україні. Пізніше іспанська сторона заявила, що не знає людину, яка від їхнього імені підписала контракт. З’ясувалося, що цю людину звуть Хорді Сарда Бонвехі і він є лижним інструктором.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ