мобілізація
Порошенко вирішив відкласти проведення мобілізації

Президент України Петро Порошенко заявив про ухвалення рішення відкласти проведення подальшої мобілізації – «не проводити й не оголошувати». Про це глава держави заявив у своєму вступному слові перед зустріччю з представниками фракцій коаліції ввечері 14 вересня, повідомляє Українська правда.

Раніше Порошенко вже повідомляв, що необхідності у проведенні наступної, сьомої, хвилі мобілізації наразі немає. Він підкреслив: щойно з’явиться така необхідність, Рада національної безпеки та оборони розгляне відповідне подання начальника Генштабу і міністра оборони України.

Наразі триває повна демобілізація військовослужбовців, які захищали суверенітет і територіальну цілісність України останній рік. «2 вересня за моїм дорученням Міністерство оборони, Генеральний штаб почали процес демобілізації, і я вітаю тих хлопців, які цими днями повертаються додому», – зазначив 13 вересня глава держави. Порошенко висловив тверде переконання, що тепер Україна має всі можливості для того, щоб забезпечити свій суверенітет, територіальну цілісність, бо «має одну з найбільш боєздатних, патріотичних армій на континенті».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 липня у Генштабі заявили, що сьома хвиля мобілізації в Україні цього року не планується, але її можуть оголосити у випадку серйозної ескалації конфлікту на Донбасі. У серпні в Міноборони визнали, що план із шостої хвилі мобілізації бійців у ЗСУ був виконаний не більше ніж на 50 відсотків, проте частково це пов’язано з тим, що відбір був жорстким. 11 вересня міністр оборони України Степан Полторак повідомив, що на сьогодні немає необхідності у черговій хвилі мобілізації.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ