Андрій Пивоварський
Андрій Пивоварський озвучив свої умови до Кабміну та Верховної Ради

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, який відкликав свою заяву про відставку, висунув вимоги до Кабміну. На його думку, члени уряду мають погодити програму дій на 2016 рік. А у разі її невиконання – піти у відставку, передає ЛІГА.net.

«Уряд подасть у парламент список умов із термінами їх виконання. Щось треба буде ухвалювати впродовж тижня, щось – двох, на щось знадобиться місяць. Але рішення мають бути вже зараз», – сказав Пивоварський.

Чекати на зміни на посаді міністра Пивоварський готовий до 16 лютого. «Тоді стане зрозуміло, ухвалює парламент ці рішення чи ні», – наголосив він.

Пивоварський також озвучив свої умови:

«Перше – справедлива зарплата держслужбовців. Без цього не можна забезпечити якісну роботу всього апарату чиновників. Друге – створення нової програми коаліції й запровадження відповідальності за її невиконання», – сказав він.

Пивоварський обурився: «Минулого тижня за закон про цільовий дорожній фонд проголосувало 140 депутатів. А це основний закон для реформи автодору! Ще один закон про реформу автодору №0954 і закон про внутрішній водний транспорт навіть не винесли на порядок денний. Я відповідаю за реформи, а Рада вже розроблені законопроекти навіть не виносить на голосування, а якщо виносить – не ухвалює».

«Послухати депутатів – в уряді сидять самі негідники, які нічого не роблять. При цьому в парламенті лежить майже 100 життєво необхідних для розвитку країни законопроектів, які просто не ухвалюються», – наголосив він.

«Третя умова – приватизація. Сьогодні держкомпанії буквально «дояться» для виведення коштів на фінансування політичних партій і для депутатів особисто. Це відбувається як на центральному рівні, так і на регіональному», – сказав міністр.

«Подивіться на список стратегічних держкомпаній. Там є компанія «Укрінтеравтосервіс». У ній немає нічого стратегічного, але на ній заробляють гроші. І тому я вже 14 місяців хочу й не можу змінити керівника», – зазначив він.

«Міняю керівника Херсонського порту. Кількість отриманих депутатських звернень – величезна. Жовтневий порт, «Укрпошта» – ситуація аналогічна: конкурси заблоковано судом», – сказав Пивоварський.

На його думку, «всі держкомпанії, крім невеликої кількості стратегічних (на кшталт «Нафтогазу», «Укрпошти», «Укрзалізниці»), треба терміново продати».

«Це одне зі джерел зла. Тут генеруються корупційні потоки, які потім направляють на боротьбу зі мною й ініціативами нашого міністерства», –сказав він.

«Наступне – реформа адміністрування податків, і це не ідеться про зниження податкових ставок. Про цю реформу говорять 14 місяців. Рішення можна ухвалити зараз і наступного тижня почати реформу», – заявив Пивоварський.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив про рішення піти у відставку у грудні 2015 року.

На позачерговому засіданні уряду 4 лютого 2016 року міністри, які раніше подали заяви про відставку, повідомили про готовність відкликати свої заяви. Так, звільнятися передумали Квіташвілі, міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, міністр інформаційної політики України Юрій Стець та міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

При цьому міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, який подав у відставку 3 лютого, вирішив не відкликати свою заяву.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ