Нардепи підвищили поріг декларування коштовностей та подарунків втричі – з 50 до 150 мінімальних зарплат
Нардепи підвищили поріг декларування коштовностей та подарунків втричі

Депутати підкоригували антикорупційний закон та на рік відстрочили кримінальну відповідальність для державних чиновників та політиків за подання неправдивих даних у деклараціях про доходи. Про це пише своїй сторінці у Facebook депутат від «БПП» Сергій Лещенко.

«Верховна Рада під проводом виконання євроінтеграційних законів знову пошила всіх у дурні. Державні чиновники та політики отримали право брехати в деклараціях. Законом на рік відкладено настання кримінальної відповідальності за неправдиві відомості в деклараціях», – зазначає Лещенко.

«З голосу депутат Вадим Денисенко («БПП») зачитав поправки до закону про електронне декларування. Їх було проголосовано за основу та в цілому! У підсумку, чиновники отримали право брехати в деклараціях весь 2016 рік. І жодних проваджень щодо незадекларованих вілл на Лазурці, квартир у Лондоні та фірм на Панамі не буде цілий рік», – зазначає депутат.

Лещенко наголошує, що крім того, закон також послаблює антикорупційні практики.

Він обмежив кількість родичів, чиє майно треба декларувати, та підвищив поріг декларування коштовностей та подарунків втричі – з 50 до 150 мінімальних зарплат (тобто можна не декларувати «подарунки» ціною 200 тисяч гривень).

Депутат закликав керівника представництва Євросоюзу Яна Томбінського не визнавати ухвалення цього закону виконанням вимог безвізового режиму та наполягати на запровадженні кримінальної відповідальності вже за підсумками декларування в 2016 році.

Як відомо, 16 лютого Верховна Рада України ухвалила в цілому зміни до закону про запобігання корупції, яким впроваджується електронне декларування для держслужбовців. «За» проголосували 238 депутатів за необхідних 226.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ