Миротворці
Миротворці

Верховна Рада України підтримала законопроект, що дозволяє підрозділам збройних сил інших держав перебувати на території України, повідомляє РБК-Україна.

Законопроект доповнює закон України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України» низкою положень, спрямованих на розширення переліку правових підстав перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України.

Зокрема, пропонується вважати надання Україні на її прохання допомоги у вигляді проведення на її території міжнародної операції з підтримання миру і безпеки на підставі рішення ООН та/або ЄС. Крім того, передбачається заборона на перебування на території України підрозділів збройних сил тих держав, які розв’язують проти України збройну агресію.

«Реалізація зазначеного законопроекту дозволить створити необхідні умови для розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки, що має забезпечити якнайшвидшу нормалізацію обстановки, відновлення правопорядку та життєдіяльності, конституційних прав і свобод громадян в населених пунктах Донецької та Луганської областей», – йдеться у пояснювальній записці до документу.

Нагадаємо, як заявив раніше Президент України Петро Порошенко, Україна має право звернутися до Ради безпеки ООН щодо введення миротворців для встановлення миру в країні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ