нардеп Олег Мусій
На думку Мусія, Україна має відреагувати на порушення Польщею домовленості щодо Волинської трагедії

У Верховній Раді зареєстрували проект постанови №5012, що пропонує зробити 24 березня Днем пам’яті про українців-жертв геноциду, влаштованого Польщею 1919-1951 рр. Автор ініціативи – нардеп Олег Мусій (позафракційний). Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

12Згодом прокоментував законопроект в ефірі Eспресо.TV. На його думку,  Україна має відреагувати на порушення Польщею домовленості щодо винесення за межі політики теми Волинської трагедії.

Парламентар визнав, що не став би реєструвати проект постанови про вшанування пам’яті жертв геноциду, вчиненого Польською державою щодо українців у 1919-1951 роках, якби не було ухвали Сейму щодо визнання геноцидом подій Волинської трагедії.

«Було ухвалено і президентом Кучмою, і президентом Ющенком разом з польськими двома президентами рішення про те, що ми виносимо з політики рішення минулого і передаємо історикам. І Україна послідовно дотримувалася цього. Натомість Польща – і польський Сейм, і польський Сенат – порушили домовленості, які були між Україною і Польщею, і зараз сидіти і тримати голову в кущах я вважаю абсолютно недоречним», – наголосив Мусій.

Нагадаємо, раніше Нижня палата польського парламенту (Сейм) ухвалила резолюцію у справі Волинської трагедії, назвавши її «геноцидом» польського народу і встановивши 11 липня Національним днем пам’яті.

Варто зазначити, що в Україні та Польщі різне ставлення до трагічних подій на Волині та Східній Галичині 1943-1944 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін. У Польщі переконують, що в результаті етнічних чисток загинули понад 100 тис. поляків і 5-10 тис. українців. Натомість в Україні говорять про кілька десятків тисяч убитих поляків та понад 10 тис. українців.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ