Рада попередньо схвалила зміни до Конституції стосовно правосуддя
Рада попередньо схвалила зміни до Конституції щодо правосуддя

Парламентарі ухвалили в першому читанні зміни до Конституції України щодо судочинства. За відповідне рішення проголосували 244 депутата, пише Українська правда.

Законопроект містить норми про ліквідацію суддівської недоторканності, автоматичну відставку судді у випадку непроходження переатестації, також значно збільшується прозорість в підборі суддівських кадрів і значно підвищується відповідальність суддів за винесення неправосудних рішень.

Виступаючи перед голосуванням з трибуни парламенту, голова профільного комітету Руслан Князевич заявив, що Конституційний суд схвалив ці зміни більшістю голосів.

Також він заявив, що переатестація суддів почнеться 17 лютого щодо близько ста суддів, у яких закінчується випробувальний 5-річний термін. На думку Князевича, до кінця року повинна закінчитися переатестація суддів вищих судів України.

Більшість представників фракцій, виступаючи під час дискусії перед голосуванням, заявляли, що підтримують суддівську реформу, але висловлювали стурбованість через те, що президент протягом перехідного періоду (2 років) зберігатиме вплив на суди. Тому вони висловлювали готовність підтримати закон у першому читанні з наступним доопрацюванням.

Голосування в цілому за цей закон може відбутися лише на наступній сесії. Вона розпочнеться уже у вівторок після 16 години. Для ухвалення змін до Основного закону необхідно 300 голосів.

Водночас народні депутати закликають зібрати підписи під альтернативним законопроектом щодо змін до Конституції України в частині правосуддя.

«Сьогодні цей законопроект – в залі парламенту. І щойно ми назбираємо 150 підписів, він набуде статусу конституційного і ми зможемо його внести до парламенту», – сказав народний депутат від фракції «Народного фронту» Леонід Ємець.

Серед ключових відмінностей законопроекту – пропозиція щодо звільнення усіх суддів і прокурорів, пропозиції щодо обрання Генпрокурора на прозорому конкурсі.

За словами лідера «Радикальної партії» Олега Ляшка, під альтернативним законопроектом зібрали вже 37 підписів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ