Ukrainian opposition leaders Oleg Tyagnibok (C, facing the camera), Arseny Yatsenyuk (L, facing the camera) and Vitali Klitschko (R, facing the camera) sit in front of President Viktor Yanukovich (C, front) during a meeting in Kiev, December 13, 2013. Ukrainian President Viktor Yanukovich made few concessions on Friday in crisis talks with the opposition, his first direct attempt to defuse weeks of unrest over a policy swerve to Russia away from Europe. The meeting came as protesters streamed into the capital from mainly western regions for a mass rally on Sunday, boosting thousands already camped out on Kiev's Independence Square, focal point of recent demonstrations. REUTERS/Stringer (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST)
Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок

Український парламент не лише нелегітимний, адже ніхто досі не бачив списків коаліції, а ще й недієздатний. Цю думку висловив лідер партії «Свобода» Олег Тягнибок на своїй сторінці у Фейсбук.

«Ця Верховна Рада не може, або не хоче виконувати завдань, які ставить перед ним український народ», – написав «свободівець».

«Масштабна корупція у владі не подолана. Люстрацію правоохоронної та судової системи саботують на найвищому рівні. Унаслідок знецінення гривні та здирницької тарифної політики уряду більшість громадян довели до зубожіння», – перераховує прорахунки влади Тягнибок.

«Нині їхнього ентузіазму до роботи вистачило хіба що на заслуховування (позіхаючи) Президента і запізніле звільнення судді Чауса, який, за інформацією антикорупційного прокурора, спокійно відпочиває в окупованому Криму», – пише він.

Однак, на думку Тягнибока, перед тим, як піти, цей парламент зобов’язаний ухвалити певні рішення. По-перше, закон про порядок використання природного газу, видобутого на території України, що дозволить знизити драконівські тарифи на комунальні послуги, оскільки газ українського видобутку можна буде продавати населенню за собівартістю.

По-друге, Рада має ухвалити новий закон про вибори – відмовитися від змішаної пропорційно-мажоритарної виборчої системи Януковича та запровадити пропорційну систему з відкритими списками. Підписуючи Коаліційну угоду, вони обіцяли своїм виборцям зробити це ще у І півріччі 2015 року, нагадує лідер ВО «Свобода».

І, по-третє, обов’язковим до ухвалення є закон про відкликання депутатів, суддів та чиновників, про імпічмент Президента, резюмує він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 6 вересня відкрилась п’ята сесія Верховної Ради VIII скликання.

У вівторок народні депутати дали згоду на затримання та арешт судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса, якого піймали на хабарі в 150 тисяч доларів США.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ