антиукраїнська література
Близько 70% книжок, які поширюються в Україні, походять з Російської Федерації

Верховна Рада зробила перший крок для заборони завезення літератури антиукраїнського змісту з держави-агресора. Парламентарі у першому читанні ухвалили відповідний урядовий законопроект. За це рішення проголосували 250 депутатів, пише Українська правда.

Документ передбачає дозвільний принцип для книг походженням з РФ. Під заборону потраплятиме продукція, що містить антиукраїнський чи антидержавний зміст та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Згідно із законопроектом, під дозвільну процедуру потраплятимуть лише книги із РФ і тимчасово окупованих територій, тобто обмеження не застосовуватимуться для російськомовних книг, виданих в Україні.

Проект закону передбачає, що після його ухвалення кількість книг, що дозволені для ввезення, буде обмежена 10 примірниками на особу. Дозволи на ввезення надаватиме громадська рада.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко заявив, що близько 70% книжок, які поширюються в Україні, походять з Російської Федерації. Крім того, лише 25% з усіх видавництв у нашій державі – українські.

Також віце-прем’єр-міністр зазначив, що велика кількість книжок завозиться незаконно. І саме у такий спосіб на територію держави потрапляє антиукраїнська продукція. Кириленко підкреслив, що найбільше спроб поширювати таку літературу – на півдні та сході України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ